Kaip susikurti Skandinavišką stilių pačiam? 

Aiškios linijos, paprastumas, šviesa, funkcionalumas, balta spalva ir medis – būtent šios savybės geriausiai apibūdina Skandinavišką interjerą. Šiandien šis stilius visame pasaulyje yra itin populiarus, tad mes nusprendėme pasidalinti keliais patarimais, kaip atskirti tam tikras detales ir savo namuose sukurti tikrą šiaurietišką atmosferą. 

1. Baldai

Blog_Scandinavian_furniture

Skandinaviškas baldų stilius pasižymi tuo, kad jame nerasite mažų, netinkamų ir nepraktiškų detalių. Kiekvienas centimetras spinduliuoja švara, paprastumu, ir akivaizdu, jog kiekviena detalė yra itin apgalvota. Vyrauja natūrali mediena ir spalvos, pavyzdžiui ąžuolo – netgi minkštieji baldai turi medinius karkasus. Visai nesenai Skandinaviškame stiliuje atsirado spalvos. Tad jeigu jas mėgstate, o balta ir visi kiti pasteliniai atspalviai Jūsų netenkina, ieškokite šio amžiaus viduriui būdingų modernaus stiliaus ryškių spalvų kėdžių bei sofų, kurios neabejotinai įneš žaismingumo į Jūsų namus. Spintų, komodų ir kitų baldų rankenėles puošia medinės ar metalinės detalės. Naktiniai staliukai, stalai ir kėdės gali turėti arba tipines išskleistas kojas, arba tiesas, elegantiškas, kurios kambariui suteiks Neoklasikinio stiliaus prieskonį. 

2. Tekstilė

Blog_Scandinavian_accessoriestextile

Šiaurietiškas oras ir ilgos žiemos neabejotinai paliko pėdsaką Skandinaviškame stiliuje. Jeigu ieškosite tipinių audinių, rinkitės natūralius ar bent jau taip atrodančias medžiagas, tokias kaip linas, vilna, medvilnė, kailis (avies), šilkas, drobė ir pan. Papildykite šviesias spalvas ryškesnėmis arba maišykite skirtingas detales, kaip tarkime, dekoratyvinės pagalvėlės, įvairios geometrinės formos, dideli paveikslai ar piešiniai su gyvūnais bei augalais. 

3. Aksesuarai

Blog_Scandinavian_accessories

Daug šviesų ir šiek tiek spalvų – viskas, ką Jums reikia žinoti apie Skandinaviško stiliaus aksesuarus. Būtent dėl ilgų žiemų, šiauriečiai mėgsta didelius langus bei didžiulius šviestuvus, tad tą panaudoti galite ir Jūs. Spalva Skandinaviškame stiliuje yra itin svarbi, o ji randama dažniausiai aksesuaruose bei paveiksluose. Jeigu ieškote žvakidžių, sienų dekoracijų, rėmėlių, ornamentų – rinkitės elegantišką paprastumą. Čia dažniausiai sutiksite dirbinius iš stiklo, molio ir medienos. Plastikas ir metalas – taip pat pakankamai populiarus pasirinkimas, tarkime dėžėms, krepšiams ar virtuvės aksesuarams. Norėdami sukurti jaukią atmosferą, kambarį puoškite gausybe žvakių, kurios taip pat suteiks ir šviesos. 

Jau susipažinote su pagrindinėmis stiliaus subtilybėmis, tačiau Skandinaviškas stilius turi dar keturias grupes, kurios šiek tiek skiriasi viena nuo kitos. Jeigu mėgstate, kai interjere vyrauja balta su spalvingomis detalėmis, aiškios linijos bei šviesa – Jums puikiai tiks Skandinaviškas Modernusis stilius. Jeigu Jums patinka linksmi raštai ir ryškios spalvos – rinkitės Skandinavišką Modernųjį Spalvotą stilių. Gyvenate mieste, tačiau nuolat žavitės kaimišku kraštovaizdžiu? Tuomet Jums puikiai tiks Skandinaviškas Kaimiškas stilius, kuris gali pasirodyti kiek grubokas, tačiau yra išlaikęs savo paprastumą ir aiškias linijas. Na, o tiems, kas ieško prabangos bei istorijos siūlome namus dekoruoti Klasikiniu Skandinavišku, Karaliaus Gustavo laikotarpio įkvėptu stiliumi. O iš tikrųjų, visai nesvarbu, ką išsirinksite, svarbiausia, kad savo namuose būtumėte laimingi! 
Būtinai sekite mūsų blog‘o naujienas, kadangi netrukus su kiekvienu stiliumi Jus supažindinsime dar išsamiau!