2500 interviews

JYSK savo istoriją pradėjo dar 1979m. Danijoje. Greitos ir sėkmingos plėtros dėka šiuo metu pasaulyje jau skaičiuojama net 2500 JYSK parduotuvių. Minėdami tokią progą, pakalbinome JYSK Klaipėda parduotuvės direktorę Vaidą Uginčiūtę ir paprašėme papasakoti apie karjeros pradžią, pasidalinti mintimis, ką reiškia dirbti taip sparčiai augančioje kompanijoje.

Papasakokite, kaip pradėjote savo kelionę JYSK’e?

Mano pradžia įmonėje buvo įdomi ir turbūt pačiai kiek netikėta. Tarsi įšokau į nuvažiuojantį traukinį - JYSK skelbimą, kurį parodė tuometinė kolegė, įsimečiau į rankinę ir paprasčiausiai jį užmiršau. Prisiminiau tik paskutinę dieną, kuomet dar buvo galima pretenduoti. Išsiunčiau gyvenimo aprašymą ir šiemet jau dešimt metų, kai vadovauju JYSK parduotuvei Klaipėdoje.

Kas Jūsų darbe Jums patinka labiausiai? Ar norėtumėte su mūsų skaitytojais pasidalinti ir pasidžiaugti savo komandos ar įmonės pasiekimais, kuriais didžiuojatės?

Prekybos srityje aš dirbu ilgai -  jau 30 metų, bet kažkokių žavingų istorijų nepapasakosiu. Mano nuomone, tai nėra labai jau romantiška profesija. Čia daug daugiau "juodo" darbo, bet, kaip aš labai mėgstu sakyti, daug kas priklauso nuo mūsų požiūrio, tad turint teisingą požiūrį į savo darbą, išties pajunti, kad daugybė dalykų teikia malonumą. Smagu išsikelti tikslus ir jų siekti (o, kaip žinia, pas prekybininkus jie labai apčiuopami ir lengvai išmatuojami), smagu dirbti konkurencingoje aplinkoje ir joje jaustis stipriu, smagu būti komandoje ir ja pasitikėti. O ypač man patinka, jaustis, jog mano komanda pasitiki manimi ir esu jai reikalinga.

Mes ką tik atšventėme 2500 JYSK parduotuvių visame pasaulyje. Koks jausmas Jums pačiai dirbti tokioje didžiulėje, greitai augančioje kompanijoje?

Man patinka dirbti šioje dinamiškoje, veržlioje įmonėje, tad savaime suprantama, kad nesu abejinga ir jos pasiekimams. Jaučiuosi ir pati prie to prisidėjusi. Geras jausmas.

Jeigu pažiūrėtume iš kliento pusės, kokia manote jiems yra nauda iš to, kad JYSK taip sparčiai auga ir plečiasi?

Kuo mes didesni, tuo daugiau galime pasiūlyti ir savo klientams- geresnes kainas, platesnį prekių asortimentą, kokybiškesnį aptarnavimą, tad galima sakyti, kad mūsų pasiekimai atneša tiesioginę naudą pirkėjams.

Pakalbėkime apie Jus! Kokie Jūsų pomėgiai? Ką veikiate laisvalaikiu norėdama atsipalaiduoti, nukreipti mintis nuo darbo ir atgauti jėgas?

Aš labai džiaugiuosi, kad gyvenu Klaipėdoje. Be galo myliu jūrą, todėl vasarą pats maloniausias ir veiksmingiausias atsipalaidavimas po sunkios dienos - pasinerti į bangas - ir nuovargio kaip nebūta. Jūros ošimas "išplauna" visas nereikalingas mintis. Neįsivaizduoju savo gyvenimo be knygų ir muzikos. Nesu knygų "graužikė", skaitau lėtai, bet skaitau nuolat. Kaip tikra klaipėdietė aišku myliu džiazą, na, o žiemą lankausi klasikinės muzikos koncertuose. Mėgstu teatrą, bet neinu į spektaklius dėl skaičiaus, renkuosi tik mėgstamų režisierių kūrinius.

Ar rekomenduotumėte JYSK kaip darbdavį? Kodėl?

Nieko nenustebinsiu pasakydama, kad buvo labai nelengva pradėjus dirbti JYSK'e. Bet turbūt visiems pradžia būna sunki - nauja komanda, procesai, reikalavimai. Dirbau daug ir sunkiai, tačiau toks tempas nevargino. Pati stebėjausi, kaip čia taip? Vėliau, kai susipažinau su kolektyvu bei darbo specifika ir jau gebėjau daugiau analizuoti, lyginti, supratau, kad man labai patinka šitos kompanijos požiūris į darbuotoją ir apskritai visa įmonės darbo kultūra. Kompanijai rūpi įtraukti darbuotojus į kūrimo procesą, tikslų formavimą bei jų siekimą. Kiekvienas čia yra reikalingas ir svarbus. Darbuotojams organizuojami mokymai, seminarai, suteikiamos galimybės tobulėti, siekti tarptautinės karjeros. Tad JYSK kaip darbdavį rekomenduočiau tiems, kas turi polėkio, yra veržlūs ir neabejingi.

Kas Jus įkvepia? Ar turite kažkokį mėgstamą šūkį ar frazę, kuri Jus motyvuoja, asmeninę laimės formulę?

Laimės formulės tikrai neturiu. Ir šūkio, kuriuo vadovaučiausi, neturiu. Mano filosofija yra tokia: kai viską darai sąžiningai ir atsidavusiai, turi ramią sąžinę, o kai sąžinė rami - ramus miegas ir sveikata tuomet puiki.

Ką norėtumėte palinkėti mūsų skaitytojams, savo kolegoms ir klientams tokios šventės proga?

Mums visiems nuoširdžiausiai linkiu visose situacijose suprasti vieni kitus, būti dėmesingiems ir visad išlikti kartu.