Vaikų kambario interjeras skatinantis produktyvumą ir įkvepiantis idėjoms

Rugsėjis jau įpusėjo, mokiniams pamokos įsibėgėjo. Jūs tikrai norite ne tik džiaugtis savo mokiniui, bet ir motyvuoti jį. Pertvarkykite jo kambarį: padarykite labiau funkcionalų bei pritaikytą mokymuisi, suteikite daugiau jaukumo.  Jūsų mokinys tikrai džiaugsis nauju kambario dizainu. Žinoma, žianat, kad vaikai labai greitai auga, tai atrodo labai sunki užduotis.  Mūsų dizainieriai žino formulę, kuri padės Jums sukurti įkvepiantį ir funkcionalų kambarį Jūsų mokiniui. Tai padės Jums sukurti aplinką, kuri nereikalaus didelių investicijų artimiausius kelis metus.
Jei esate nusiteikę vaiko kambarį atnaujinti iš pagrindų, siūlome rinktis neutralias spalvas. Atsižvelgiant į jauną amžių, tai yra geriausias pasirinkimas mažylio kambariui. O gal, prieš naujus mokslo metus, tiesiog norite dekoruoti vaiko kambarį? Jūsų vaikai jau išaugo iš animacinės tematikos tekstilės bei vaikiškų aksesuarų? Matote, kad jiems reikia naujų baldų? Net ir tokiu atveju galima sukurti lengvai pertvarkomą aplinką, kadangi mažųjų interesai ir hobiai su amžiumi keičiasi.

Baldai, kurie palieka daug erdvės kūrybiškumui

Praktiškos bei viliojančios aplinkos sukūrimas puikus būdas padėti vaikui pasiruošti mokykliniam etapui. Tai pirmas žingnis ugdytis organizuotumo ir stropumo įgūdžius. Visų psichologų bei interjero dizainierių nuomone, pagrindinis principas - kuriant vaiko kambarį - minimalizmas. Lova, drabužių spinta ir stalas - yra svarbiausi baldai vaiko kambaryje. Viso kito galima atsisakyti tam, kad kambarys būtų erdvesnis. Jame bus daugiau laisvos vietos. O tai paskatins vaiką užsiimti kūrybinėmis ir pan. veiklomis. Tokiame kambaryje jis bei jo draugai jausis lyg žaidimų aikštelėje.
Daug pastangų gali pareikalauti tinkamos lovos suradimas. Jei kambarys yra nedidelis, mūsų dizainieriai rekomenduoja rinktis dviaukštę lovą. Šis pasirinkimas puikus pirkinys. Jį įsigiję gausite du privalomus baldų komplektus. Juose rasite viską, ko reikia jaunajam kūrėjui  - patogią lovą, tinkamą stalą, atskirą spintą ir erdvius stalčius papildomiems rūbams ar daiktams. Vis gi, jei ieškote ne to, galite rinktis viengulę lovą.
Nepriklausomai nuo situacijos, tikriausiai norėsite atskirti mokymosi ir miego zonas. Tam labiausiai tinka pastatomos lentynos. Šios lentynos gali puikiai pasitarnauti kaip erdvės dalijimo elementas. Jos yra labai praktiškos. Visoms jūsų vaiko knygoms bei įvairioms smulkmenos ten atsiras vieta. Tokie baldai gali būti papildomi dideliais ar mažais staliukais bei pakabinamomis lentynomis, paliekant vietos įvairiems užsiėmimams.
Kitas svarbus baldas mokymosi vietai yra stalas ir kėdė. Jų pasirinkimas priklauso nuo jūsų įsivaizdavimo, kaip norite apstatyti kambarį bei vaiko turimų daiktų kiekio. Galite pasirinkti bet kurį paprastą Skandinaviško stiliaus stalą. Jis ne tik ilgai tarnaus, bet tuo pačiu bus labai praktiškas. Toks stalas turi kelis stalčius ir lentynas, kuriuose galima sutalpinti visus reikalingus daiktus. Kai ieškosite kėdės, prisiminkite, jog vaikai labai greitai auga. Todėl pats geriausias sprendimas investuoti į reguliuojamą kėdę.

Žaismingas, bet ne mažiau, sudėtingas tekstilės gaminių pasirinkimas

Nors sunku pripažinti tą faktą, jūsų mažylis jau pasiruošęs pirmiesiems metams mokykloje. Tai turi atsispindėti ir jo kambario interjere. Atėjo laikas atsisveikinti su animacinės tematikos tekstile bei vaikiškais aksesuarais, pasirenkant sudėtingesnes figūras bei formas. Paprasčiausią atnaujinimą galima padaryti tik keičiant detales, pvz. užuolaidas. Tegul ryškias pynes, automobilius ar užšaldytą Elsą pakeičia labiau ekologiški, gamtos įkvėpti bei geometriniai motyvai. Šios temos visada yra populiarios ir nepraranda savo patrauklumo taip greitai, kaip popkultūros simboliai.
Visų vaikiškų dalykų atsisakymas dar nereiškia, kad turite sukurti dizainą paaugliui. Interjeras vis dar gali būti aikštingas ir su kibirkštėle kūrybiškumo. Galima naudoti įvairias spalvas ir medžiagas, kaip pvz., spalvingus dekoratyvinius kilimus bei pagalvėles. Šie daiktai nesudaro didelių išlaidų, todėl gali būti keičiami kiekvienais metais. Iš kart pajusite, kaip kambario aplinka įgaus jaukumo, žaismingumo ir pagyvės.
Dar vienas dalykas! Įsitikinkite, kad Jūsų vaikas turi savo minkštą pledą. Vaikai mėgsta apsigaubti jais šaltuoju metų laiku. Apsigaubę atsisėsti ir skaityti knygą, žiūrėti filmus ar gurkšnoti šiltą mamos virtą kakavą.

Detalės, mokančios organizuotumo ir skatinančios kūrybiškumą

Maži daiktai ir dekoratyviniai akcentai yra pagrindas, siekiant kambariui suteikti individualumo. Atkreipkite dėmesį, ar vaiko kambarys yra šviesus. Įvairūs moksliniai tyrimai įrodė, jog vaikai natūraliai vengia tamsos. Todėl pasirūpinkite, kad kambarys būtų tinkamai apšviestas. Tuomet  Jūsų mažylis jausis laimingas būdamas jame. Pakabinkite lempas, kad šviesa apgaubtų visą kambarį. Taip pat pastatykite stalo šviestuvus skaitymo bei stalo žaidimų vietoje.
Kūrybiškumas reikalingas kiekvienoje situacijoje. Papuoškite sienas pakabindami nuotraukų rėmelius ar gražių paveikslų rinkinį. Juk nuotraukos primena gražiausias šeimos akimirkas, kurias galbūt įamžino patys vaikai. O, be to, šie dalykai sutelkia mintis naujoms idėjoms, tuo pačiu padidindami produktyvumą.
Sieninis laikrodis, kamštinė lenta ar molbertas kartu su kitais sandėliavimo daiktais – krepšiais ir dėžėmis – yra būtini kiekvieniems namams. Pastatykite kambaryje molbertą. Vaiko mokymąsis taps daug kūrybiškesnis. Ką gali žinoti, gal jūsų vaikas greičiau susidomės, kaip tapti genialiu dailininku nei matematiku!
Paskutinis, bet ne mažiau svarbus, akcentas – žaluma. Jei auginate aktyvų, mėgstantį lakstyti ir vaidinti Žmogų vorą vaiką, geriau nestatykite tikrų augalų jo kambaryje. Vietoj jų, pasirinkite keletą mažų dirbtinių gėlių. Galėsite nesijaudinti, kad kurios nors gėlės lapas bus nulauštas. Tuo pačiu tai bus apsauga nuo traumų.

- - -

Mes tikimės, kad šie mūsų dizainierių patarimai padės sugalvoti, kaip atnaujinti jūsų mažylio kambarį ruošiantis naujiems mokslo metams. Kaip bebūtų, prieš pradedant projektuoti kambarį, mes siūlome pasikalbėti su savo atžala. Paklauskite, kaip jis įsivaizduoja savo kambarį? Vaikas pasijus svarbus. Pasidalinimas savo idėjomis, suteiks jam daug laimės. Kas žino, galbūt tai bus visos šeimos vasaros uždarymo projektas.