Nuo to laiko, kai į mūsų dėmesio lauką pateko kone šventas danų žodis hygge, mes iki galo nežinojome, kaip apibūdinti ir pasiekti tą tikrąjį namų pojūtį. Hygge yra esminis džiaugsmo, familiarumo ir ramybės principas. Tai yra jausmas, kurį sukuria viskas, kas mums brangu, malonu ir, svarbiausia, asocijuojasi su namais. Tai gali būti ir daiktai, ir žmonės. Kadangi žmonės yra Tavo paties pasirinkimas, mes galime pasiūlyti nebent daiktus – tiksliau, interjero detales, kurios padės sukurti hygge Tavo namuose.

SPALVŲ PASIRINKIMAS

Hygge neturi konkrečios spalvos – svarbiausia, kad dominuojantys atspalviai ramintų namų gyventojus ir kurtų malonų, raminantį pojūtį. Nesiimk derinti per daug atspalvių vienu metu, nes kažkurią akimirką tai ims atrodyti per ryšku ir per marga ne tik akims, bet ir protui. Pasirink vieną pagrindinį atspalvį, pavyzdžiui, pilką, prie kurio derinsi kitų spalvų interjero elementus. Kad ir šių metų aktualiausią spalvą – Magenta. Tuo tarpu derinant medžiagas siūlome eksperimentuoti, nes kol neišbandysi, nesužinosi, kaip gerai iš tiesų dirbtinė oda dera su medvilniniais gaminiais.

MINKŠTA IR ŠILTA

Kambariuose hygge pojūtį galime pasiekti ne tik minkštais baldais, bet ir smulkiais interjero elementais – tai dekoratyvinės įvairių raštų ir spalvų pagalvėlės ar ypač pūkuoti pledai, kurie dar nepaliesti kvies namiškius šiltai susisukti artimiausiame fotelyje. Jei turi keletą medinių ar metalinių kėdžių, neatrodančių patraukliai, neskubėk pirkti naujų – esamas gali atnaujinti minkštomis pagalvėlėmis!

NATŪRALI ŠVIESA

Žvakės taip pat vaidina svarbų vaidmenį kuriant atitinkamą nuotaiką – žvakių šviesa, nuo dagties pamažu besileidžianti žemyn, yra natūraliausias šviesos šaltinis, kuriame nėra nė ženklo dirbtinumo. Neretai žmonės pasirenka aromatines žvakes, kad namams suteiktų papildomo „šarmo“. Tačiau su stipriais aromatais reiktų būti atsargiems – parduotuvėje jie gali atrodyti labai malonūs, tačiau įsivaizduok, kad šis kvapas ilgam laikui pasklis uždaroje patalpoje. Toks svaiginantis jausmas tikrai nebus hygge stilius.