Gali būti, kad retas susimąsto apie tai, kiek metų tarnauja čiužinys ir ar jis dar tinkamas naudoti, kaip ir kiti daiktai, Tavo čiužinys nėra amžinas. Kiek metų čiužinys gali tarnauti ir ar galime pratęsti jo naudojimo laiką?

KAIP DAŽNAI REIKIA KEISTI ČIUŽINĮ? 

Rekomenduojama naudojimo trukmė pagal čiužinį gali labai skirtis. Čiužinio patvarumas priklauso nuo kelių faktorių.

Kokybė: ji yra vienas svarbiausių faktorių, nuo kurių priklauso, kaip ilgai čiužinys tarnaus, kitais žodžiais tariant, kuo geresnė kokybė, tuo ilgiau tarnauja.

Svoris: čiužinio apkrova gali labai skirtis. Sunkesnis žmogus čiužinį apkraus daugiau nei lengvas. Dėl šios priežasties čiužinį teks keisti dažniau.

Prakaitas: kūnas kas naktį su prakaitu išskiria įvairių medžiagų. Naktį galime išskirti nuo pusės iki pusantro litro prakaito. Prakaitas gadina čiužinio užpildą.

Čiužinio priežiūra: jei rūpinsiesi savo čiužiniu, jis tarnaus ilgiau. Skaityk toliau ir sužinok, kaip galima pratęsti čiužinio tarnavimo laiką.

Geras rodiklis nuspręsti, ar čiužinys nėra per senas, yra gerai pagalvoti, ar patogu ant jo miegoti ir ryte nubudus jaučiamės pailsėję ir patenkinti. Senas sudilęs čiužinys nepasitarnaus Tavo kūnui ir gerai savijautai. Jis gali neigiamai paveikti Tavo nakties miegą ir sukelti didelį diskomfortą nugarai ir apatinei nugaros daliai. Tokiu atveju tikrai metas ieškoti naujo čiužinio. Įprastai dėl higienos ir fiziologinių priežasčių čiužinį rekomenduojama keisti po 10–12 metų.

VALYMAS IR PRIEŽIŪRA

Rūpestinga priežiūra gali pratęsti čiužinio tarnavimo laiką. Čiužiniui apsaugoti galima padaryti kelis dalykus. Pasikliauk šiais paprastais patarimais ir naudok savo čiužinį ilgiau.

NAUDOK APSAUGINĮ ČIUŽINIO UŽVALKALĄ

Apsauginis čiužinio užvalkalas sugers prakaitą ir apsaugos Tavo čiužinį. Apsauginį užvalkalą paprasta skalbti, tai daryti rekomenduojama mažiausiai šešis kartus per metus arba dažniau, jei kenti nuo dulkių erkučių keliamos alergijos. Apsauginį užvalkalą keiskkas dvejus ar trejus metus.

NAUDOK VIRŠUTINĮ ČIUŽINĖLĮ

Naudoti viršutinį čiužinėlį yra puiki mintis, nes jis ne tik apsaugo čiužinį, bet ir didina komfortą. Vis dėlto nereiktų pamiršti, kad čiužinėlis nėra toks patvarus kaip didelis čiužinys, todėl jį keisti reiktų dažniau. Tarnavimo laikas labai priklauso nuo kasdienės apkrovos.

APSUK SAVO ČIUŽINĮ

Spyruoklinius, putų čiužinius ir čiužinėlius reiktų apsukti 3–4 kartus per metus. Nepamiršk apkeisti ne tik gulėjimo paviršiaus, bet ir galvūgalio ir kojūgalio. Patikrink, ar Tavo čiužinį galima apversti. Čiužinio puses reikėtų keisti 3–4 kartus per metus, taip jis nespės per smarkiai prisitaikyti prie Tavo kūno anatomijos.

VISŲ RŪŠIŲ ČIUŽINIUS REIKIA REGULIARIAI IŠSIURBTI DULKIŲ SIURBLIU

Dėl higieninių priežasčių čiužinį svarbu reguliariai išsiurbti, kad dulkės bei nešvarumai nepatektų į vidų ir neužkimštų užpildo.

LEISK ČIUŽINIUI VĖDINTIS IŠ APAČIOS

Iš apačios čiužinį pasiekiantis oras padeda išgaruoti drėgmei. Spyruokliniai ir putų čiužiniai turėtų būti dedami ant grotelių tipo lovos pagrindo, kad nesikauptų drėgmė.

NEUŽKLOK LOVOS APKLOTU

Vos atsikėlus nereikia užkloti lovos apklotu. Svarbu, kad naktinė drėgmė išgaruotų iš čiužinio ir jis išsivėdintų.

VĖDINK SAVO ČIUŽINĖLĮ IR ČIUŽINĮ, JEI ĮMANOMA

Čiužinio ir viršutinio čiužinėlio nereikia vėdinti kas mėnesį, tačiau tai daryti reiktų reguliariai. Dulkių erkutės geriausiai jaučiasi drėgnoje aplinkoje, o drėgnas čiužinys yra kaip tik ta vieta. Todėl svarbu, kad Tavo čiužinį ir viršutinį čiužinėlį pasiektų kuo daugiau gryno oro.