Gyvos gėlės visada yra gera idėja – tiek lauke, tiek namų interjere. Ypač tada, kai namuose trūksta gamtos prisilietimo. Tačiau neretai užmirštame apie tai, kur gėlės merkiamos. Ne vienuose namuose galima rasti gėlių, pamerktų į gėrimų stiklines ar stiklainius. Tai irgi nėra prasta idėja, tačiau gėles tikrai paryškins tinkamo dizaino vaza. Pagal kokius kriterijus išsirinkti tinkamą vazą savo namams? Atsakymas į šį klausimą pateiktas toliau.

SPALVA IR DIZAINAS

Jei ieškai vazos kaip dekoratyvinio elemento, nebijok ryškaus dizaino vazos. Vadinamosios skulptūrinio dizaino vazos tiks subtilaus interjero savininkams, suteiks namams išskirtinę atmosferą. Populiarios ir ryškesnių spalvų vazos. Jų spalvas ir dydžius derindamas sukursi kūrybišką atmosferą savo namuose. Pasirinkus tokias vazas, gėlės lieka antrame plane – neretai žmonės jas renkasi tik kaip dekoracijas ir gėlių į jas net nemerkia.

TORMUND

KASPER

TOMMY

MEDŽIAGA

Permatoma vaza pagauna ir atspindi šviesą, todėl patalpai suteiks šviesumo. Tokio tipo vaza taip pat tik paryškins joje pamerktas gėles. Nepermatoma vaza turi savų pranašumų – nesimato jos vidinės pusės po naudojimo, ją taip pat galima priderinti prie vyraujančių interjero atspalvių.

ROY

BJERKE

MATHIAS

AUKŠTIS

Jei ieškai vazos didesnėms gėlėms ar tokios, kurią galima pastatyti ant grindų, rinkis bent 30 cm vazą su tvirtu pagrindu. Lentynose statomos mažesnės ir siauresnės vazos – stilingai suderinus jų stilių ir spalvas, galima pasirinkti net kelias vazas, o gėles išskirstyti į mažesnes puokšteles. Mažesnės vazos gali būti statomos ant valgomojo stalo, nes vešlios puokštės ir didelės vazos užstos vakarienės partnerį.

BUSTER

VILBERT

ULF

PLOTIS

Viršutinė vazų dalis būna įvairaus pločio – tam įtakos turi gėlės, skirtos merkti į vazą. Jei gėlių kotai siauri ir jų nedaug, siūlytina rinkis vazą, kurios viršus yra siauresnis, – taip liekni koteliai nelinks į skirtingas puses. Didesnes puokštes reiktų merkti į vazas, kurių viršus yra platesnis. Gėlės turėtų ne tik tilpti į vazą, bet ir vazoje turėtų likti šiek tiek laisvos vietos, kad jos galėtų kvėpuoti ir nebūtų suspaustos.

SOFUS

SYLVESTER

MALIAS