Visi žinome, kaip malonu prisiliesti prie naujo, minkšto rankšluosčio. Į ką reiktų atsižvelgti perkant rankšluosčius, jei norite, kad jie neprarastų minkštumo?

RANKŠLUOSČIO DYDIS

Esama įvairiausių dydžių rankšluosčių. Dydžiai gali skirtis ir pagal parduotuvę. Žinoma, galima rinktis norimo dydžio rankšluostį, tačiau siūlome kelis gerus patarimus, kaip naudoti skirtingų matmenų rankšluosčius.

RANKŠLUOSČIO SVORIS

Rankšluosčio svoris liudija jo kokybę. Kuo sunkesnis, tuo yra patvaresnis ir geriau sugeria drėgmę. Tavo pasirinkimas gali priklausyti nuo to, kokiam tikslui rankšluostį naudosi. Pavyzdžiui, svečių rankšluostis rankoms šluostyti nebūtinai turi būti toks patvarus kaip rankšluostis, kuriuo šluostomės po maudynių vonioje.

KOKYBĖ

Žinoma, skiriasi ir rankšluosčių kokybė. Kartais gali būti sunku suprasti, moki už ją ar prekės ženklą. JYSK parduotuvėse rankšluosčiai padalinti į 3 kategorijas: BASIC, PLUS ir GOLD. Šios kategorijos padeda lengvai pasirinkti norimą kokybę.

KAIP SKALBTI NAUJUS RANKŠLUOSČIUS

Įsigytus naujus rankšluosčius reiktų išskalbti, o prieš skalbiant rekomenduojama 24 valandas pamirkyti šaltame vandenyje. Tai padės atverti medvilnės pluoštą ir rankšluostis geriau sugers. Taip pat bus pašalinti dažų likučiai. Jei nori, į šaltą vandenį gali įpilti šiek tiek acto. Jis suriša dažus su medvilne, todėl rankšluosčiai ilgiau išsaugo spalvą.

SKALBIANT RANKŠLUOSČIUS GERIAU NENAUDOTI SKALAVIMO PRIEMONĖS

Skalbdamas rankšluosčius nenaudok skalavimo priemonių. Jos ant audinio suformuoja plėvelę, todėl rankšluostis prasčiau sugeria ir ilgiau džiūsta.

RANKŠLUOSČIUS SKALBK 60 LAIPSNIŲ TEMPERATŪROJE

Pirmus porą kartų rankšluosčius reiktų skalbti atskirai, o toliau kartu su panašios spalvos audiniais. Visada skalbk rankšluosčius 60 laipsnių temperatūroje. Ji išnaikins virusus bei bakterijas ir užtikrins geresnę higieną. Vis dėlto dera nepamiršti, kad veliūro rankšluosčius reiktų skalbti 40 laipsnių temperatūroje, jei nori išsaugoti spalvą ir minkštą paviršių.

DŽIOVINIMAS SKALBINIŲ DŽIOVYKLE MINKŠTINA RANKŠLUOSČIUS

Mes rekomenduojama džiovinti rankšluosčius skalbinių džiovykle. Tai minkština audinį.