Išgauk iš vasaros visa, kas geriausia, pasirinkęs tinkamus sodo baldus. Sodo baldai gaminami iš įvairių medžiagų, kurios gali atrodyti labai panašiai. Čia pateiksime keletą patarimų apie tai, į ką reikėtų atsižvelgti renkantis naujus sodo baldus ir kokie yra galimi variantai.

KOMFORTAS

Sodo baldai turi būti malonūs ir patogūs sėdint net kelias valandas toje pačioje vietoje. Todėl sodo kėdės turi būti su atrama tiek nugarai, tiek kojoms. Svarbus ir sodo baldų aukštis – į jį reikėtų atsižvelgti renkantis geriausią kūno atramą, leidžiančią atsipalaiduoti. Pavyzdžiui, sodo kėdės ranktūriai turi būti tinkamo aukščio, kad ant jų būtų patogu susidėti rankas. Todėl rekomenduojame prieš perkant sodo baldus skirti šiek tiek laiko jiems išbandyti, kad galėtum susipažinti su jų komforto lygiu tiek vos prisėdus, tiek pasėdėjus ilgiau.

FUNKCIONALUMAS

Ar sodo baldai gerai pritaikyti savo paskirčiai? Praktiška, kai sodo baldus galima sudėti vieną ant kito arba sulankstyti taip, kad jie užimtų kuo mažiau vietos ir būtų lengvai pernešami, jei žiemos sezonu juos laikai kitur. Taip pat praktiška įsitikinti, ar sodo kėdes galima pastumti po stalu – taip sutaupysi vietos tuo metu, kai jų nenaudoji.

PRIEŽIŪRA

Sodo baldai, kuriems nereikia priežiūros, yra tobulas variantas, ypač tiems, kam vasara asocijuojasi su ilgomis atsipalaidavimo dienomis, o ne su sodo darbais. Todėl svarbu apgalvoti, iš kokios medžiagos pagamintus baldus įsigyti. Skirtingų medžiagų priežiūros reikalavimai gali smarkiai skirtis.

DIRBTINĖS MEDIENOS SODO BALDAI

„Jutlandia“ dirbtinės medienos serijos sodo baldams nereikia priežiūros. Šie baldai atsparūs oro sąlygoms, todėl juos visus metus galima laikyti lauke. Dirbtinė mediena yra nuo UV spindulių apsaugota medžiaga, gražia medžio struktūra ir patvarumu jungianti dizainą, funkcionalumą ir tvarumą. Šie baldai lengvai nuvalomi vandeniu su muilu.

ALIUMININIAI SODO BALDAI

„Jutlandia“ aliuminio serijos sodo baldams nereikia priežiūros. Šie baldai atsparūs oro sąlygoms, todėl juos visus metus galima laikyti lauke. Visi mūsų aliumininiai sodo baldai yra padengti kokybiška danga, efektyviai apsaugančia nuo įbrėžimų ir spalvos pakitimų. Aliumininiai sodo baldai yra lengvi, todėl galėsi nesunkiai pakeisti jų vietą. Šie baldai lengvai valomi vandeniu su muilu.

KIETMEDŽIO SODO BALDAI

„Jutlandia“ kietmedžio seriją sudaro tvirti klasikinio skandinaviško dizaino sodo baldai. Visi mediniai JYSK baldai sertifikuoti FSC® sertifikatu. Tai reiškia, kad baldai pagaminti iš medienos, gautos vystant tvarią miškininkystę ir užtikrinant gamtai, gyvūnams ir žmonėms palankias sąlygas. Alyvuotas kietmedis puikiai tinka mūsų klimatui, bet apdorojant medinius baldus alyva jų tarnavimo laiką galima ir pratęsti.

PLASTIKINIAI SODO BALDAI

Plastikiniai sodo baldai kainuoja nedaug, tačiau yra ne mažiau kokybiški ir patogūs. Plastikiniai baldai gaminami iš polipropileno, apsaugoto nuo UV spindulių. Tai yra švari ir labai tvirta plastiko rūšis, ant kurios nesiformuoja pilkos kalkių dėmės ir kuri ilgus metus išsaugo spalvą. Šie baldai lengvai valomi vandeniu su muilu.