Visi tikrai laukiame šilumos ir daugiau šviesos, kurią atsineš ateinantis pavasaris. Ilgesnės dienos šviesos viešnagės namuose ilgai laukti neteks, o jei negali kentėti jau dabar – išbandyk porą pasiūlymų, kaip maksimaliai išlaikyti bent šiuo metu turimą šviesą ir nušviesti ja namų sienas!

ŽAIDIMAI SU ATSPINDŽIAIS

Prie sienos priešais langą pastatyk gražų žmogaus ūgio veidrodį. Jis ne tik sukurs didesnės erdvės iliuziją, bet ir atspindės šviesą nuo lango, tad kambarys atrodys dar šviesesnis. Taip pat gali panaudoti mažus apvalius veidrodžius – jų forma suteiks patalpai švelnumo ir erdvės, ypač jei lubos joje žemos.

ŠVIESI – NE TIK BALTA SPALVA

Namuose svarbu ne vien maksimaliai išnaudoti esamą šviesą, bet ir sukurti jaukią atmosferą interjero detalėmis. Jos nebūtinai turi būti baltos – gali rinktis ir pastelinius atspalvius. Įvairūs pasteliniai atspalviai padės sukurti švelnesnę ir šiltesnę namų aplinką. Jei tavo turimos dekoracijos yra šaltų spalvų, gali jas papildyti, pvz., pastelinių spalvų tekstile. Taip sukursi įdomių spalvų derinių, kurie suteiks erdvei jaukumo ir ją maksimaliai pašviesins.

TAMSIOS SPALVOS – DEKORACIJOMS

Tamsios ir ryškios spalvos tiks dekoratyviniams elementams, pavyzdžiui, pagalvėlėms, pledams ir nuotraukų rėmeliams. Jos suteiks bendram interjerui niuansų, be to, išryškins šviesias spalvas. Tik nepersistenk su šių spalvų gausa vienoje patalpoje, antraip jos sugers visą šviesą. Tamsius daiktus rinkis pamažu ir po vieną: vieną ant stalo, vieną ant lentynos ir vieną kitame kambaryje.

ŠVIESA ATSISPINDI NUO GRIND

Lygiai taip pat, kaip lubos ir sienos, tamsios grindys slopina šviesą patalpoje. Jei negali keisti grindų spalvos, įsigyk kilimą. Tai bus daug patogesnis variantas, papildomai pasitarnausiantis kaip dizaino elementas. Pūkuotas šviesus kilimas tikrai suteiks daugiau šviesos. Nebijok rinktis šviesių kilimų su kitų spalvų elementais – brūkšneliais, ornamentais ar abstrakčiais piešiniais. Taip suteiksi pasirinktai vietai akcentą ir išlaikysi norimą šviesą.

GERIAU DAUGIAU ŠVIESOS ŠALTINIŲ NEI MAŽIAU

Keli šviesos šaltiniai vietoj vieno centrinio šviestuvo akcentuos kambario erdvę ir vizualiai ją praplatins. Kaip šviesos šaltinius gali rinktis lempučių girliandas, žvakes, stalinius ir grindinius šviestuvus. Šviesos šaltiniai įvairiose kambario vietose nušvies visus šešėlius. Tokia šviesos šaltinių išdėstymo strategija taip pat padės sutaupyti energijos, nes šviesos šaltinius galėsi įsijungti pagal poreikius. Pavyzdžiui, jei dirbi gyvenamajame kambaryje, darbo metu gali apšviesti tik darbo stalą, o vėliau vakare – tik sofos ir televizoriaus zoną.