PATARIMAI PRODUKTYVESNIAM DARBUI IŠ NAMŲ
Nors tyrimais vis dar nėra sutartinai įrodyta, kad darbas iš namų yra produktyvesnis nei dirbant biure, ateina laikas, kai aplinkybės verčia namus paversti savo biuru. Mąstant pozityviai, darbas iš namų turi daugybę privalumų: Jūs galite įsirengti darbo vietą pagal savo norus ir poreikius, negaišti laiko kelionei į biurą ir jaustis gerokai laisviau dirbdami – tai ypač tinka kūrybinės sferos atstovams. Norėdami kuo produktyviau dirbti namų sąlygomis, susipažinkite su JYSK eksperto patarimais!
Jūsų profesionalus kampelis
Pageidautina, kad darbo vieta būtų kuo ramesnėje vietoje, ypač tada, jei namais tenka dalytis su kitais žmonėmis. Jei būstas nėra pakankamai didelis, panaudokite jau įrengtą vietelę, kurią dieną galima paversti biuru, o vakare – vėl mėgautis jos įprasta paskirtimi – ar tai būtų valgomasis stalas, ar stalas prie sofos. Taip pat nepamirškite apšvietimo – manoma, kad dienos šviesa padeda įveikti darbe atsirandantį stresą ir užduotis atlikti produktyviau. Jei esate įpratę patalpas įrengti pagal „fen šui“ dėsnius, tai atkreipkite dėmesį į vietą, kurioje stovi stalas – Jūsų nugara negali būti nukreipta į duris ir stalas negali stovėti arti durų. Geriau darbo vietą įrengti įstrižai kambario, su vaizdu į duris.
![]() |
![]() |
![]() |
Tvarka – švara
Norėdami lengviau nusiteikti darbui, darbo vietą įsirenkite profesionaliai – nuimkite nuo stalo visus asmeninius daiktus ir sudėkite tik darbui būtinus reikmenis. Juos išdėstykite kuo parankiau – jei anksčiau dirbote biure, bandykite namuose darbo vietą įrengti kuo panašiau. Visus rašiklius, pieštukus ir žymiklius sudėkite į vieną pieštukinę, o popieriams ir žurnalams įsigykite dokumentų dėklus, kuriuos galima dėti vieną ant kito, tokiu būdu optimizuojant vietą ant stalo. Kaip ir bet kuriame darbe – tvarkingas stalas daug labiau Jus nuteiks produktyvesniam darbui! Kaip sakoma: švarus stalas – švarus protas!
Profesionalus darbas laisvai
Ne paslaptis, kad dirbdamas iš namų kiekvienas mėgaujasi laisve, kol viršininkas nežiūri per petį. Ypač tai taikoma telefono naudojimui, kurį namuose norėsis naudoti dažniau, ir ne visada – darbo tikslais. Todėl prieš pradėdami dirbti padėkite telefoną kuo toliau, kad jis nebūtų Jums po ranka. Stenkitės nusiteikti, kad internetu naudositės tik darbo tikslais. Numatykite konkrečias pertraukas, kai nutrauksite darbą ir užsiimsite asmeniniais reikalais.
Daryti pertraukas taip pat reikia mokėti
Nors ir kokia patogi būtų Jūsų kėdė, prasimankštinti svarbu ne tik raumenims, bet ir smegenims. Nustatykite konkretų laiką, kada dirbti ir kada pailsėti, naudodami virtuvinį laikmatį arba laikrodžio nustatymus telefone. Pasirinktu poilsio laiku pakilkite nuo darbo stalo, pajudėkite, nukreipkite dėmesį į kitus dalykus ir maždaug po 5 minučių sugrįžkite atgal prie stalo. Tokios pertraukos padės atsipalaiduoti ir iš naujo susikaupti darbui.