VERTINGI PATARIMAI RENKANTIS UŽUOLAIDAS

Rasti tinkamas užuolaidas arba žaliuzes savo namams gali būti nelengva užduotis. Yra gausybė įvairiausių sprendimų: vertikalios, plisuotos, horizontalios žaliuzės, romanetės, ritininės užuolaidos. Ir, žinoma, įprastos audinio užuolaidos. Ką galų gale pasirinkti?

DIENINĖS UŽUOLAIDOS

Dieninės užuolaidos yra būtina interjero dalis. Jos puikiai tinka tiek gyvenamajame kambaryje ir valgomajame, tiek miegamajame ir virtuvėje. Žinoma, atsižvelgiant į tai, kad kiekvienas kambarys atlieka skirtingą funkciją, dienines užuolaidas dažniausiai papildo dekoratyvios naktinės arba šviesą užtemdančios užuolaidos.

NAKTINĖS UŽUOLAIDOS

Kita užuolaidų kategorija yra dekoratyvinės naktinės užuolaidos, kurios iš dalies sulaiko į kambarį patenkančią šviesą ir garsą. Jos geriausiai tiks kambaryje, kurį užtemdyti reikia palyginti retai. Geras pavyzdys yra gyvenamasis kambarys, kuriame naktinės užuolaidos yra reikalingos norint saulėtą dieną netrukdomai žiūrėti TV laidą. Jos taip pat bus praktiškas pasirinkimas miegamajam su darbo kampeliu, kur per didelis šviesos kiekis, patenkantis iš išorės galėtų trukdyti dirbti kompiuteriu.

UŽTEMDANČIOS UŽUOLAIDOS

Norite mėgautis ramiu miegu bet kuriuo paros laiku ir ištisus metus? Tokiu atveju jūsų miegamajame būtinai reikalingos šviesą sulaikančios arba kambarį užtemdančios užuolaidos. Jas geriausia rinktis žmonėms, norintiems daugiau privatumo ir kad jų būstas būtų taupantis energiją: užtemdančios užuolaidos neįleidžia šviesos, taip pat sklinda mažiau triukšmo, šiluma ir šaltis nepatenka į patalpas.