Minimalizmas interjere reiškia esminių elementų naudojimą taip, kad būtų sukuriamas paprastumo įspūdis ir neperkraunama erdvė. Jeigu nori pažinti skandinavišką minimalizmą ir padaryti jį savo namų stiliumi, geriausia iš pradžių pašalinti viską, kas nereikalinga. Kaip tai padaryti tinkamai ir ko imtis paskui? Visa tai ir dar daugiau sužinosi šiame straipsnelyje!
PLOTAS IR FUNKCIONALUMAS
Kiekvieną patalpą apžiūrėk, įvertink funkcionalumo atžvilgiu ir paklausk savęs – ar visi patalpoje esantys daiktai atlieka kokią nors funkciją, ar nėra kažko, ką laikas pašalinti? Galbūt du daiktus gali atstoti koks nors vienas, atliekantis dvi funkcijas? Pavyzdžiui, svetainės sofą galima naudoti ir kaip lovą, pasirinkus ištraukiamosios sofos modelį. Įprastą valgomąjį stalą su keturiomis kojomis gali pakeisti stalas su viena koja, kurio paviršius toks pat didelis ir prie kurio taip pat gali susėsti daug žmonių.
LAKONIŠKUMAS VISAME KAME
Nepradėk pirkti naujų daiktų, kol neišsiaiškinai, kiek tinka senieji. Pirmas žingsnis – nuspręsti, kiek daugiausia daiktų galės būti kiekviename kambaryje. Nors galbūt tas skaičius kartkartėmis bus viršijamas, ilgainiui išsiugdysi gebėjimą apie kiekvieną pirkinį pirmiau du kartus pagalvoti. Lakoniškumas verčia pamąstyti ir apie dydžius. Neretai renkamės didesnius baldus, nes manome, kad „didesnis geriau atrodys“. Tačiau dėl tokios nuostatos namų šeimininkai dažnai sėdi prie erdvę užgriozdinančio nepraktiško didelio kavos staliuko, ant kurio per dienas tebūna padėtas žurnalas ir kavos puodelis.
TINKAMŲ ATSPALVIŲ DERINIMAS
Interjerui pasirinkus panašius atspalvius, kambario vaizdas bus „skaidresnis“. Tai ypač pasakytina apie baltų arba šviesiai pilkų baldų ir panašių sienų atspalvių derinį. Toks spalvų pasirinkimas bus ypač efektingas, jeigu gyvenamojo kambario vaizdo neįrėmins kontrastai – neutralios ir šviesios spalvos jį didins. Tačiau kad kambarys neatrodytų užlietas vieno atspalvio miglos, pagalvokite apie kokį ryškesnį akcentą: dekoravimą tekstile ar kambarinius augalus.
APGALVOTAS DAIKTŲ LAIKYMAS
Minimalizmo interjere principo įgyvendinimas verčia pagalvoti ir apie daiktų, kurių visi turime daug, laikymą. Kad visi daiktai nebūtų sugrūsti į spintą arba slaptą nišą po laiptais, su daiktų laikymu susiję sprendimai turi apimti visą interjerą ir jų laikymą atviroje erdvėje. Vienodose dėžėse, laikomose po lova, gali būti sudedami tą sezoną nedėvimi drabužiai. Komodos ir spintos su uždaromis lentynomis paslėps margus knygų viršelius. O dekoratyvinėse dėžutėse, kurių būna įvairaus dizaino ir įvairių komplektų, galima laikyti įvairius smulkius daiktelius, kurių nenori atsisakyti.