Pagalvės ir antklodės tarnavimo laikas priklauso nuo jų kokybės ir to, kaip Tu rūpiniesi šiais daiktais. Paruošėme kelis paprastus patarimus, kaip geriausiai pasirūpinti savo pagalve ir antklode, kad jos tarnautų ne vienus metus:

- pagalves ir antklodes reikia kasdien išpurtyti, kad užpildas nesukristų ir išliktų elastingas;

- pagalvės nereikėtų siurbti dulkių siurbliu ar daužyti, nes gali sugadinti užpildą;

- jei lovą užtiesi užtiesalu, pagalvės gali šiek tiek susiploti, nes drėgmė užpildys oro duobutes. Kad užpildas vėl išsipūstų, tiek pagalves, tiek antklodes galima džiovinti skalbinių džiovykle su pora teniso arba vadinamųjų džiovinimo kamuoliukų. Taip bus išpurtomas užpildas.

ANTKLODŽIŲ IR PAGALVIŲ PLOVIMAS

Antklodžių ir pagalvių plovimas pailgins jų tarnavimo laiką. Pūkai ir plunksnos bėgant laikui sulimpa. Dėl to gali pasirodyti, kad antklodė tapo plonesnė, suprastėjo jos izoliacinės ir šildymo savybės. To galima išvengti skalbiant antklodę bent kartą ar du per metus. Skalbiant daugiau kaip keturis kartus per metus ji gali pernelyg susidėvėti. Pagalvę rekomenduojame skalbti du kartus per metus. Priežastis, kodėl antklodes ir pagalves reiktų skalbti bent kartą per metus 60 laipsnių temperatūroje yra ta, kad organizmai kaip dulkių erkutės ir pelėsis tokioje temperatūroje žūva.

KAIP PLAUTI ANTKLODES IR PAGALVES SU NATŪRALIU ARBA POLIESTERIO UŽPILDU

Pagalvių skalbimas ir džiovinimas gali trukti 6–8 valandas. Todėl svarbu, kad šiam darbui laiko turėtum užtektinai. Visada atsižvelk į naudojimo instrukciją, nurodytą ant antklodės ir pagalvės.

  1. Prieš skalbimą pirmiausia patikrink siūles ir įsitikink, kad nėra skylių. Pasiruošk tam, kad antklodė gali susitraukti.
  2. Pagalvę ir antklodę skalbk atskirai arba didele skalbimo mašina.
  3. Pagalvėms ir antklodėms su natūraliu užpildu skalbti rinkis skalbiklį be fermentų. Įprastose skalbimo priemonėse yra fermentų, kenkiančių plunksnų ir pūkų savybėms. Jie pašalina natūralų riebalų sluoksnį, dėl kurio plunksnos bei pūkai gerai izoliuoja ir šildo. Dažniausiai galima rinktis vilnai skirtą skalbimo priemonę. Antklodes su poliesterio užpildu galima skalbti įprastu skalbikliu.
  4. Skalbk 60 laipsnių temperatūroje ir pasirink lengvo gręžimo režimą.
  5. Pagalvę ir antklodę džiovink skalbinių džiovykle kartu su pora teniso arba vadinamųjų džiovinimo kamuoliukų. Teniso kamuoliukai tolygiai paskirsto užpildą, kad jis nesuliptų, o pagalvė ar antklodė išliktų puri.
  6. Džiovinimo metu kas 15–20 minučių išimk antklodę iš džiovyklės ir pakratyk. Tai neleis plunksnoms ir pūkams sulipti ir apdegti nuo džiovyklės.
  7. Prieš naudojant reikia leisti antklodei gerai išdžiūti. Taip išvengsi pelėsio ir grybelio. Jei pagalvę ar antklodę iš dalies džiovini lauke, pasirūpink, kad nepasiektų saulės spinduliai, kurie silpnina audinį ir jis gali prakiurti.
  8. Kai antklodė išdžius, patariame ją išvėdinti lauke arba išdžiovinti šalto oro džiovykle. Tai užtikrins optimalų plunksnų ir pūkų pasiskirstymą.
  9. Jei nori įsitikinti, ar antklodė visiškai išdžiuvo, prieš skalbimą gali ją pasverti. Išdžiovintą antklodę pasverk dar kartą. Jei antklodė sveria daugiau nei anksčiau, joje vis dar yra vandens.

KAIP PLAUTI PAGALVĘ SU PUTŲ ARBA LATEKSO UŽPILDU

Jei Tavo pagalvė užpildyta lateksu, ją reikėtų skalbti pilna skalbykle ir pasirinkti 1000 apsisukimų režimą. Išskalbtą pagalvę džiovink džiovykle. Pagalvė visą laiką turi būti apvilkta užvalkalu.

PAGALVES IR ANTKLODES REIKIA DAŽNAI KEISTI

Būtinybės keisti pagalvę ir antklodę dažnis gali smarkiai skirtis. Mes rekomenduojame antklodę keisti po 5–10 metų pagal nusidėvėjimą. Tačiau Tavo pagalvė gali tarnauti tik maždaug 2 metus, nes jai tenka daugiau apkrovos nei antklodei. Taip yra todėl, kad ant pagalvės Tu guli kiekvieną naktį ir į ją patenka prakaito.

Štai keli patarimai, kaip sužinoti, ar jau atėjo laikas keisti pagalvę bei antklodę:

- jei Tavo pagalvė buvo balta, kai ją įsigijai, o dabar pagelto, gali būti ženklas, kad metas ją keisti;

- jei naktimis stipriai prakaituoji, antklodę ir pagalvę gali tekti keisti dažniau nei įprastai;

- jei išdžiovinta pagalvė ar antklodė lieka susiplojusi, o užpildas – sulipęs, metas keisti.