Dekoro idėjos mažoms, vidutinėms ar didelėms lauko terasoms bei sodams

Dauguma žmonių labai vertina erdves lauke, kuriose gali atsipalaiduoti nuo kasdieninio streso. Nesvarbu, turite didelį sodą ar mažą, savo namo kieme ar sodyboje, o gal tik nedidelį balkoną ar terasą didmiestyje – bet kokiu atveju galite susikurti tiesiog tobulą vietą poilsiui su šeima bei draugais. Visa tai atspindės Jūsų asmeninį stilių ir poreikius, kadangi susikursite viską patys. Šį kartą pateiksime keletą idėjų, kurios Jus įkvėps lauko zonų dekoravimui ir atnaujinimui, nepriklausomai nuo turimos erdvės dydžio!

1. Mažos jaukios erdvės didmiesčių gyventojams

Kiekvienas norime turėti mažą rojaus kampelį tik sau, net jei gyvename didmiestyje. Tai- įmanoma, net turint vos kelis kvadratinius metrus balkono ar lauko terasos. Kaip bebūtų, mažos erdvės turėjimas dar nereiškia, kad ji negali tapti jaukia vieta! 
Lauko baldų komplektai, kurie pagaminti iš lengvo metalo ir medžio yra labai funkcionalūs bei patogūs naudoti. Sėdėdami juose galėsite pusryčiauti, stebėti niekada nesustojantį eismą ar kasdieniniuose rūpesčiuose paskendusius skubančius žmones. Suoliukai, sofos ir kėdės yra lengvos, tad jas nebus sunku perkelti iš vienos vietos į kitą, taip kuriant vis kitokį interjerą.
Kadangi kuriame ramybės oazę miesto šurmulyje, pasirinkite kuo natūralesnes spalvas ir pridėkite kuo daugiau žalių aksesuarų – dekoratyvinių kėdžių pagalvėlių, pledų ar net vazonų, kad bendras vaizdas taptų kuo artimesnis natūraliai gamtai. Tiems, kurie mėgsta daugiau spalvų ar gamtos motyvų, siūlome pasirinkti tekstilės gaminius su gyvūnų ar augalijos raštais.
Šį sezoną labai madinga būti augalų apsuptyje, kurie nebūtinai turi būti vienodų formų ar dydžių. Jei turite tik keletą žaliųjų puošmenų, įsigykite jų daugiau ir išdėliokite ant grindų ar pritvirtinkite prie balkono turėklų. Galiausiai, tai ne tik atrodys įspūdingai ir kartu originaliai, bet tuo pačiu turėsite nuosavą energijos šaltinį.

2. Vidutinio dydžio lauko erdvės draugų ir šeimos susibūrimams

Jei aplink save turite didelį šeimos ar artimų draugų ratą, su kuriais mėgstate dažnai leisti laiką, Jums vertėtų pagalvoti apie lauko baldų komplektą 6 – 8 asmenims. Lauko terasoje naudokite tokias pat spalvas kaip ir Jūsų namų interjere. Tai sudarys harmoningą santykį tarp lauko ir vidaus interjerų, tuo pačiu sukuriant organišką erdvę lauke. Kad sukurtumėte kuo autentiškesnę ir paprastumu bei jaukumu alsuojančią poilsio oazę, rinkitės baltos spalvos ar natūralaus medžio baldus. Beje, labai populiarus pasirinkimas – pinti tamsesnių atspalvių lauko baldai – tamsiai rudos, pilkos ar juodos spalvos.
Jei savo sode turite pakankamai vietos, pastatykite jame lengvai surenkamą pavėsinę, kurioje galėsite leisti laiką bet kokiu oru. Norite pajusti dar daugiau komforto - įsirenkite hamaką. Pripučiamas baseinas ar batutas taip pat puikiai tiks Jūsų kieme ar sode, tuo pačiu suteikiant daugiau laimės ir pramogų bet kokio amžiaus Jūsų svečiams!
Kad viskas atrodytų kuo jaukiau, panaudokite spalvingas dekoratyvines pagalvėles, pledus su geometriniais ar gėlių raštais. Tai neabejotinai pagerins bendrą vaizdą, kuris taps labiau vasariškas. Patogesniam daiktų laikymui pasinaudokite įvairaus dydžio dėžėmis ir krepšiais – taip sutaupysite vietos.

3. Didelė terasa ar kiemas, surengti barbekiu vakarėliui visiems savo kaimynams

Esate laimingi turėdami didelį kiemą ar erdvią terasą. Nepraleiskite galimybės suorganizuoti tikrą sodo vakarėlį visiems savo draugams ir kaimynams. Jums gali prireikti pakankamai daug sėdimų vietų, tad patartina ieškoti didelių lauko baldų komplektų, kuriuose būtų sofa ir keletas kėdžių. Kad poilsis būtų dar geresnis, turėkite kelias supamąsias kėdes ar net hamakus.
Lauko apšvietimas – labai svarbus veiksnys, kuriantis tinkamą atmosferą. Mes labai mėgstame įvairių dydžių žvakes, kurios neabejotinai suteikia daug jaukumo. Taip pat šį sezoną labai populiarūs lauko šviestuvai, kurie gali būti panaudoti beveik bet kurioje vietoje. Galite rinktis iš mažesnių, metalinių įvairiaspalvių žibintų. Ar pasirinkite vieną didelį medinį, kuris puikiai derės su Skandinavišku stiliumi. O galbūt Jūsų erdvės apšvietimo poreikius tinkamiausiai patenkins paprasčiausias medinis fakelas.
Kalbant apie spalvas, Jūs pamėgsite baltos ar pilkos spalvų derinį su drąsesniais ir ryškesniais atspalviais – raudonos ar tamsiai mėlynos. Tai vienos populiariausių spalvų šiais metais, kalbant apie interjero detales. Panaudokite kelių spalvų pledus ar dekoratyvines pagalvėles.