Kaip sukurti jaukumą savo valgomajame? 

Nors pietų valgymo įpročiai per metų metus stipriai pasikeitė, iki šiol valgomasis yra ta vieta, kurioje ne tik pasistipriname, bet ir dalinamės mintimis, prisiminimais ir kitomis akimirkomis su savo artimiausiais žmonėmis. Tiesa ta, kad valgomasis nėbėra vien tik maisto valgymui skirta vieta – daugelis jį išnaudoja ir kitoms reikmėms, pavyzdžiui, čia įkuria darbo vietą. Todėl itin svarbu, kad šios patalpos interjeras būtų gyvybingas, unikalus, bet tuo pačiu ir praktiškas. Nepriklausomai nuo to, ar Jūsų namuose valgomasis yra atskirame kambaryje, ar tai tiesiog nedidelė erdvė, sujungta su virtuve, yra daugybė būdų, kaip sukurti vadinamąjį hygge – Danų vartojamą terminą, apibūdinantį jaukumą ir patogumą. Na, o mes paruošėme Jums keletą patarimų, kad Jūs atrastumėte savąjį hygge.

Baldai ir aksesuarai - svarbiausia dalis

2500 dining

Baldai ir aksesuarai, parinkti pagal Jūsų skonį ir Jūsų interjere derančias spalvas gali padaryti stebuklą. Medžio motyvai vis dar madingi norint sukurti atpalaiduojančią namų aplinką, todėl jeigu Jums tokie mediniai baldai ir kitos detalės prie širdies, įsigykite ąžuolinį pietų stalą. Jį papildykite tokio pat stiliaus pietų kėdėmis iš ROAYL OAK serijos. 
Jeigu Jūsų pietų erdvė nėra didelė, tuomet Jums tiks šviesūs Skandinaviško stiliaus baldai – stalai, kėdės, komodos, indaujos, kurie optiškai padidins kambarį. Tamsūs baldai šviesiai erdvei suteiks prabangos, tačiau kambarys atrodys mažesnis. 
Praktiškumas – vienas iš svarbiausių kriterijų renkantis baldus. Kasdienai galite įsigyti nedidelį pietų stalą su papildomomis dalimis, kurias galėsite panaudoti, kai Jūsų namuose susirinks didesnė kompanija. Tas pats galioja ir pietų kėdėms – jos turi būti patogios net ir sėdint ilgesnį laiką. Vieniems patogu sėdėti yra paprastose, Skandinaviško stiliaus kėdėse, na o kiti tuo tarpu renkasi paminkštintas kėdės arba tiesiog įsigyja kėdžių pagalvėles. Na, o pastarosios – yra gan protingas pasirinkimas, kadangi vienoms pabodus, galima įsigyti kitas, ekspermentuoti su skirtingais raštais (pvz. geometrinių figurų, gėlių ir t.t.) bei spalvomis. 

2500 dining

Kai valgomojo baldais jau pasirūpinta, metas atkreipti dėmesį ir į tekstilės gaminius – daiktus, kurie Jūsų erdvę pavers dar jaukesne. Pledai, kilimėliai, dekoratyvinės pagalvėlės – svarbi kiekviena detalė. Jeigu Jūsų namai balti ir šviesūs, pagalvokite apie spalvotus aksesuarus. Šiuo metu karaliauja mėlyna, žalia, pilka bei ruda. Na, o jeigu Jūsų baldai tamsūs, rinkitės oranžinę – tai laimės ir energijos spalva. 
Jeigu norite į savo namų interjerą įnešti šiek tiek artistiškumo, įsigykite puošnų foto paveikslą ar keletą nuotraukų rėmelių, kuriuose galėsite įrėminti įkvėpiančias frazes. 
Paskutinis, bet itin svarbus akcentas – kambario apšvietimas. Žinoma, pirmiausia turite pasirūpinti tinkamais šviestuvais, kurie gerai apšvies ir virtuvės patalpą jeigu valgomasis yra sujungtas su šia erdve. Nepamirškite ir pastatomų lempų ar dekoratyvinių šviestuvų, kurie pravers užsukus svečiams ar kai norėsite surengti romantišką vakarą namuose.

Patarimai ir gudrybės – neįprastam interjerui

2500 dining

Ne paslaptis, jog pasitelkus fantaziją ir išradingumą kiekvienam interjerui galima suteikti tam tikro žavesio. Štai keletas unikalių idėjų specialiai Jums:
   • Įleiskite į kambarius šviesos surišdami užuolaidas paprastu mazgu arba kaspinu, kurį rasite namuose – taip sukursite naują akcentą;
   • Sienas papuoškite lipdukais – puikiu sprendimu taupantiems, bet svajojantiems atnaujinti savo interjerą;
   • Jeigu Jums patinka Jūsų valgomasis, tačiau norite šiek tiek atnaujinti jo baldus – pabandykite juos perdažyti ar papuošti keliomis spalvingomis detalėmis – geometrinėmis formomis arba lipdukais. Baldų atnaujinimo idėjų pasisemti galite JYSKart Youtube kanale – čia gausybė “Pasidaryk Pats” pavyzdžių!