Skalbti užuolaidas ir valyti žaliuzes iš tiesų nėra taip sudėtinga, kaip galėtų pasirodyti. Tačiau, kaip ir nuo kitų daiktų, dulkes ir riebalus nuo užuolaidų ar žaliuzių valyti reikia. 

UŽUOLAIDŲ SKALBIMAS

Jei ant Tavo užuolaidų yra etiketė su skalbimo nurodymais, reiktų jų laikytis. Pasirink siūlomą saugią skalbimo programą, dažniausiai tiks programa vilnai ar kita mažesnių apsisukimų. Svarbu, kad vandens lygis būtų aukštas. Daugiau vandens apsaugo audinį. Skalbiant dideles užuolaidas galima jas padalinti į kelis skalbimus, o ne skalbti visas vienu kartu.

Jei abejoji, ar užuolaidos atlaikys skalbimą skalbykle, gali skalbti rankomis. Nepaisant to, ar skalbsi skalbykle, ar rankomis, užuolaidas reiktų pakabinti dar drėgnas. Taip išvengsi nepageidaujamų raukšlių. Užuolaidas gerai išgręžk arba pasirink saugų centrifugos režimą. Jei reikia, po pakabintomis užuolaidomis gali patiesti rankšluostį ar laikraščių, kad apsaugotum grindis.

ŽALIUZIŲ VALYMAS

Lengviausia žaliuzes valyti žaliuzių šepečiu arba mikropluošto šluoste. Jei žaliuzės riebaluotos, galima naudoti drėgną servetėlę arba gerai išgręžtą šluostę.  Naudok švarų vandenį, jei reikia, gali įlašinti šiek tiek indų ploviklio. Visiškai nerekomenduojame naudoti abrazyvinių valymo priemonių.

Iš esmės nebūtina nuimti žaliuzių, norint jas nuvalyti. Tai padaryti galima, bet užims laiko. Valyk atsargiai, nes aliuminio žaliuzių šonuose gali atsirasti negražūs tarpai. Atsargiai įdėk žaliuzes į vonią arba dušą ir plauk minkštu šepečiu šiltame vandenyje su trupučiu indų ploviklio ir maistinio acto. Jei reikia, į vandenį, kuriame skalausi žaliuzes, gali įpilti šiek tiek indų skalavimo skysčio. Jis neleis susiformuoti vandens lašų pėdsakams. Pakabink žaliuzes ir leisk joms išdžiūti, tik tada tvirtink atgal prie lango.

VERTIKALIŲ ŽALIUZIŲ VALYMAS

Dulkes nuo vertikalių žaliuzių galima nušluostyti mikropluošto šluoste arba dulkių šepečiu. Jei žaliuzių juostos yra išteptos stipriau, jas galima nuimti ir išskalbti rankomis. Vertikalių žaliuzių juostų negalima sulenkti, todėl skalbti reiktų labai atsargiai. Juostas lengvai skalauk, leisk joms sugerti kuo daugiau vandens. Daugumą vertikalių žaliuzių rekomenduojama skalbti šaltame vandenyje. Kai kurias vertikalias žaliuzes leidžiama mirkyti vandenyje, ne šiltesniame kaip 30 laipsnių. Visada patikrink skalbimo instrukciją.

PLISUOTOS ŽALIUZĖS

Kasdien plisuotas žaliuzes valyti galima mikropluošto šluoste arba išgręžtu skudurėliu.

RITININĖS UŽUOLAIDOS

Ritininės užuolaidos retai išsipurvina, nes yra arba suvyniotos, arba kaba vertikaliai. Vis dėlto, jei reikia, daugumą tokių užuolaidų galima lengvai nuvalyti šluoste arba nusiurbti dulkių siurbliu. Jas galima valyti išgręžta šluoste, pamirkyta vandenyje su trupučiu indų ploviklio. 

ROMANETĖS

Romanetes galima nuvalyti šluoste arba šepečiu. Taip pat jas galima nuimti ir išskalbti, tačiau tai gali varginti, nes virvelės lengvai susipainioja.