Vienas didžiausių iššūkių dekoruojant namus Kalėdoms, yra pasirinkti dominuojančias spalvas. Būtent dėl šios priežasties dažnai matome eglutes, puoštas visomis vaivorykštės spalvomis ir dar daugiau. Toks požiūris į kalėdinės nuotaikos kūrimą taip pat nėra neteisingas – juk, galų gale, mes patys renkamės tai, kas mums patinka labiausiai. Tačiau konkrečių atspalvių išlaikymas švenčių metu ne tik suteikia namams stilingumo, bet ir sukuria emociškai ramesnę atmosferą. Skaityk toliau ir sužinok, kodėl būtent raudona, auksinė ir pilka bus tinkamiausios spalvos šioms Kalėdoms!

RAUDONA

Kuriant šių metų JYSK šventinę kolekciją galvota apie raudoną spalvą, kurią pastebėsite įvairiuose šventiniuose aksesuaruose ir dekoracijose. Ši spalva gali būti ir dominuojanti, ir suteikianti niuansą – taigi bendras švenčių vaizdas šiemet žada būti raudonų atspalvių. Be to, įvairiose kultūrose viena galingiausių spalvų laikoma būtent raudona – ji suteikia energijos, stiprina ir įkvepia. Šios savybės tikrai praverstų žiemos sezonu, tad pagalvok apie raudoną akcentą ir savo namuose. Skoningi ir pastebimi raudoni akcentai galėtų būti eglutės žaisliukai ar žvakidės. Tuo tarpu ryškesniam interjerui sukurti rinkis raudoną staltiesę, dekoratyvines pagalvėles ar dekoratyvinius nykštukus.

AUKSINĖ

Kaip ir kiekvienas debesis, taip ir kiekviena šventė turi auksinį kraštelį. Savo namuose aukso spalvą gali rinktis įvairiems kalėdiniam dekorui naudojamiems elementams. Kitos spalvos papildytos auksiniais elementais, pavyzdžiui, skoningu stalo padėkliuku ar ypatingos formos eglutės žaisliukais, suteiks bendrai atmosferai šventinę nuotaiką. Dekoratyviniai aukso spalvos elementai ant sienų ar lentynų savo blizgesiu privilios ne tik žvilgsnių, bet ir komplimentų. Auksu gali spindėti ne tik daiktai, bet ir šviesos. Perkant šventines girliandas ar dekoracijas su lemputėmis reikėtų atkreipti dėmesį į šiltas spalvas – jos skleidžia auksinę šviesą ir puikiai tinka ne tik ant eglutės, bet ir ant sienos ar lentynos. Nepamiršk ir žvakių, kurių šviesa nuspalvins namus auksiniu atspalviu!

PILKA

Dažniausiai kalėdos mums asocijuojasi su ryškiomis spalvomis, o ne ramiais atspalviais. Tačiau verta prisiminti, kad būtent ramūs atspalviai paryškina ryškias spalvas. Pirmasis skandinavų pasirinkimas neabejotinai bus pilki atspalviai. Pilkos pagalvės ir pledai vizualiai atrodo jaukesni ir malonesni, nes spalva pabrėžia jų minkštumą ir šiltumą. Pilki niuansai tiks ir stalui dekoruoti – jie paryškins prieš tai aprašytą raudoną spalvą. Ryškias spalvas paryškinanti pilka pasitarnaus ir pakuojant dovanas – ramių spalvų popierius paryškins į jį suvyniotą turinį.