Neprižiūrimi mediniai sodo baldai gali prarasti spalvą ir tapti negražūs. Gamtiniu požiūriu kietmedžio ir kitos medienos baldams reikia priežiūros. Jei neskirsi dėmesio savo baldams, jie gali išdžiūti ir suskilinėti.

APDOROJIMAS ALYVA PRIEŠ NAUDOJANT

Visada rekomenduojama medinius sodo baldus alyvuoti iš karto išpakavus ir sumontavus. Gali būti, kad kietmedžio baldai jau kurį laiką praleido kelyje į parduotuves, ir, nors fabrike buvo padengti alyva, rekomenduojama tai padaryti dar kartą.

TINKAMAS VALYMAS

Prieš dengiant baldus alyva reikia įsitikinti, kad jie gerai nuvalyti. Valyti galima aukšto slėgio plautuvu. Visada atsižvelk į instrukcijas, pateiktas ant pakuotės.

REGULIARUS APDOROJIMAS ALYVA

Kietmedžio baldai prieš dengiant alyva turi būti visiškai sausi. Naudok kietmedžiui skirtą alyvą. Patartina lauko baldus alyvuoti du ar tris kartus per sezoną, taip pat prieš pat padedant žiemai.

Tikmedžio baldų alyvuoti nereikia, nes tai labai aliejinga mediena. Laikui bėgant tikmedžio baldai gali įgauti natūralią balkšvą spalvą, tačiau ją galima pašalinti su tikmedžio alyva. Jei vis dėlto nutarsi šiuos baldus alyvuoti, tai daryti reikės reguliariai, kaip ir įsigijus kietmedžio baldus.

PELĖSIAI IR GRYBELIS

Net jei reguliariai alyvuoji savo sodo baldus, juos gali pažeisti pelėsis ir kiti grybeliai. Tai dažniausiai pastebima tada, kai baldų dalys patamsėja arba beveik pajuoduoja.

Paprastai šią problemą galima išspręsti taip:

  • Rūpestingai nuvalyk sodo baldus medienos valymo priemone. Įvykdyk nurodymus, pateiktus ant pakuotės. Jei baldai vis dar nešvarūs, procedūrą pakartok.
  • Jei sodo baldai nuvalius medienos valymo priemone vis tiek yra tamsūs, gali pasidaryti stiprų chloro tirpalą. Nuplauk pažeistas vietas chloro tirpalu ir gerai nuskalauk vandeniu.
  • Jei nepadeda ir chloro tirpalas, telieka pažeistas vietas nušveisti švitriniu popieriumi. Infekuotas vietas šveisk tol, kol pasieksi nepažeistą medieną. Gali naudoti aukšto slėgio plautuvą. Nepriklausomai nuo pasirinkto metodo, vėliau visada rekomenduojame baldą alyvuoti medienos rūšiai pritaikyta alyva.

MILTLIGĖ

Miltligė yra nekenksminga grybelio rūšis, atrodanti kaip sausos baltos dulkės – dažniausiai jos būna matomos ant storiausių baldo vietų. Miltligė dažniausiai atsiranda transportavimo į Europą metu, kai dideli temperatūros skirtumai ir didelis drėgmės lygis sukuria grybeliui idealias sąlygas.

Nuvalyk šį grybelį šluoste ar šepečiu. Paprastai nieko daugiau daryti nereikia, tačiau rekomenduojame užtepti dar sluoksnį medienos alyvos.

ORO SĄLYGŲ ĮTAKA IR JUNGČIŲ SUTVIRTINIMAS

Mediena yra natūralus produktas, kuris ir toliau „gyvena“. Tai reiškia, kad mediniai sodo baldai reaguoja į įvairias oro sąlygas. Dėl įtempio medienoje gali atsirasti įtrūkimų („vėjo įbrėžimų“) ir kitų pokyčių. Todėl svarbu reguliariai priveržti sodo baldų jungtis.