Aktualiausias šio sezono klausimas – kaip išlaikyti šilumą namuose nemokant rekordinių sumų už šildymą. Gera žinia yra ta, kad į šį klausimą yra ne tik keletas atsakymų, bet ir patarimų! Pateikiame sąrašą labai paprastų būdų, kaip namuose išlaikyti šilumą panaudojant tik interjero elementus.

UŽKLOTAI – NE TIK GROŽIUI

Jie taip pat yra puikūs šilumos elementai. Pledas žavi tuo, kad galima derinti dizainą su praktiškumu. Išsirinkite tinkamiausią spalvą ir tekstūrą namų interjerui, o užklotas pasirūpins šiluma. Tebūna jis lengvai jums pasiekiamoje vietoje, kad grįžus namo iškart galima būtų įsisupti į mėgstamą pledą ir mėgautis namų aplinka.

ŠILUMA NETURI DINGTI IŠĖJUS IŠ VONIOS

Nesvarbu, ar tai būtų ilgas mirkimas vonioje prieš miegą, ar greitas karštas dušas vėsų rytą, pasirūpinkite priemonėmis, kurios dar ilgai po to padėtų išlaikyti šilumą. Padės ne tik šiltas rankšluostis, bet ir minkštas medvilninis ar flisinis chalatas bei patogios šlepetės – taip vonios šiluma dar ilgai Jūsų neapleis. Tik nepamirškite po naudojimo chalatą pakabinti sausoje patalpoje, kad jis visiškai išdžiūtų ir Jūsų lauktų išeinančio iš vonios ar dušo kitąkart.

AR ŽINOJOTE, KAD UŽUOLAIDOS TAIP PAT TURI ENERGIJOS TAUPYMO SAVYBIŲ?

Šviesą sulaikančios arba „blackout“ užuolaidos daugiausia skirtos miegamiesiems, kuriuos reikia užtemdyti, kad miegas būtų kokybiškesnis. Tačiau ne visi žino, kad tokios užuolaidos atlieka ir dalinio garso bei šalčio blokavimo funkcijas. Storos naktinės užuolaidos padės apsaugoti nuo nepageidaujamo šalčio, košiančio pro langų tarpus. Tokiomis užuolaidomis galima atskirti ir platesnes patalpos zonas, kurios čia taip pat padės išlaikyti daugiau šilumos.

ŠILTOS KOJOS ANT KILIMO

Kilimai gali suteikti papildomą sluoksnį dalinei grindų izoliacijai, dėl to nuo šalčio apsaugomos būsto gyventojo kojos. Didesnėse patalpose tiks purūs kilimai su ilgais šereliais, o mažesniems kambariams rinkitės vadinamuosius trumpo plauko arba lygius kilimus, kurie suteiks kambariui jaukios atmosferos ir šilumos kojoms, taip pat išryškins gyvenamą zoną, kurioje dažniausiai būnate.

ŠILUMĄ KURKITE SU ŠVIESOMIS, KURIOMS DAUG NEREIKIA

Ruduo taip pat reiškia, kad mūsų kasdienybėje bus mažiau saulės. Vadinasi, su dirbtiniu apšvietimu suvartojame daugiau elektros energijos. Atkreipkite dėmesį, ar apšvietimui naudojamos ekonomiškos LED lemputės. Šviesos girliandos taip pat puikus ekonomiškas pasirinkimas, sukuriantis šiltą „hygge“ jausmą ramiais vakarais prie televizoriaus. Kita vertus, žvakių šviesa bus efektyviausias šviesos šaltinis ir kuriant papildomą šilumą, ir mažinant elektros sąskaitą.