Padėsime išsirinkti užuolaidas namams

Meiko Wikingo populiarioje knygoje The Little Book of Hygge („Mažoji laimės knyga. Hygge“) namais vadinama vieta, kur gyvena laimė, todėl natūralu, kad stengiatės daryti viską, kad jie būtų jaukūs. Skandinavams jaukumas susijęs su šviesa,  jos patekimu į kambarį, o užuolaidos – interjero elementas, nuo kurio tai tiesiogiai priklauso. Šiame leidinyje mūsų interjero dizainerių komanda dalijasi patarimais, kaip surasti tinkamiausias užuolaidas kiekvienam kambariui ir pasiekti, kad interjeras būtų  ir skoningas, ir funkcionalus – kaip aiškinama ir hygge vadove.

Įsileiskite į patalpą šviesos

Dieninės užuolaidos yra būtina interjero dalis. Jos puikiai tinka tiek gyvenamajame kambaryje ir valgomajame, tiek miegamajame ir virtuvėje. Žinoma, atsižvelgiant į tai, kad kiekvienas kambarys atlieka skirtingą funkciją, dienines užuolaidas dažniausiai papildo dekoratyvios naktinės arba šviesą užtemdančios užuolaidos, apie kurias irgi daugiau sužinosite.

Kodėl išvis reikalingos dieninės užuolaidos? Visų pirma, jos leidžia į kambarį patekti natūraliai šviesai, todėl ja galima mėgautis tiek saulėtą, tiek debesuotą dieną. Taip pat dieninės užuolaidos suteikia galimybę stebėti, kas vyksta už lango, tačiau neleidžia matyti iš lauko, kas vyksta kambaryje. Trumpai tariant, dieninės užuolaidos reikalingos kiekvienam – tereikia pasirinkti, ar namams geriausiai tiks universalios vienspalvės užuolaidos, ar tokios, kurių raštas specialiai taikomas prie kambario interjero.

Naktinės užuolaidos suteikia daugiau patogumo

Kita užuolaidų kategorija yra dekoratyvinės naktinės užuolaidos, kurios iš dalies sulaiko į kambarį patenkančią šviesą ir garsą. Jos geriausiai tiks kambaryje, kurį užtemdyti reikia palyginti retai.

Geras pavyzdys yra gyvenamasis kambarys, kuriame naktinės užuolaidos yra reikalingos norint saulėtą dieną netrukdomai žiūrėti TV laidą. Jos taip pat bus praktiškas pasirinkimas miegamajam su darbo kampeliu, kur per didelis šviesos kiekis, patenkantis iš išorės galėtų trukdyti dirbti kompiuteriu.

Šviesą sulaikančios užuolaidos energiją taupančiam būstui

Norite mėgautis ramiu miegu bet kuriuo paros laiku ir ištisus metus? Tokiu atveju jūsų miegamajame būtinai reikalingos šviesą sulaikančios arba kambarį užtemdančios užuolaidos. Jas geriausia rinktis žmonėms, norintiems daugiau privatumo ir kad jų būstas būtų taupantis energiją: užtemdančios užuolaidos neįleidžia šviesos, taip pat sklinda mažiau triukšmo, šiluma ir šaltis nepatenka į patalpas.

Jei nerimaujate, kad dieninės ir naktinės šviesą sulaikančios užuolaidos gali trukdyti natūraliai šviesai patekti į kambarį, laikykitės šių patarimų:
      • Įsigykite tokius užuolaidų laikiklius, kurie suteiks galimybę dienos metu plačiai praskleisti užuolaidas, ir į kambarį įsileisite daugiau šviesos;
      • Jei Jums nepatinka užuolaidų laikikliai, naudokite audinio juostas. Tokiu būdu galite ir sutaupyti, nes daugelyje namų yra tikra visokių juostų ir juostelių kolekcija.
      • Galima tiesiog surišti pačią užuolaidą mazgu – įdomiai atrodys ir nieko daugiau nereikės, norint atlaisvinti kelią šviesai patekti į kambarį.

Ką būtinai reikia atsiminti

Išsirinkti užuolaidas gali būti nelengva. Neužtenka tik žinoti, kokių užuolaidų norėtumėte – reikia atsižvelgti į daugybę svarbių dalykų, jei tikrai norite rasti tinkamiausią sprendimą savo namams. Šiek tiek patarimų:
      • Užuolaidų audinys lemia, kiek ilgai jas naudosite ir ar gerai jos atrodys net ir po ilgesnio laiko. Jei audinys per sunkus ir storas, užuolaidos klostės atrodys masyvios ir ji gražiai nesusiklostys, taip pat per lengvas audinys neįgaus vizualiai patrauklios formos.
      • Dėl saulės šviesos audinys ilgainiui gali išblukti, todėl rinkitės ne per ryškias užuolaidas – ryškios išblunka greičiausiai.
      • Šviesių atspalvių užuolaidos mažiausiai išbąla. Taip pat jos labiausiai tinka skirtingų stilių interjerui.
      • Jei norite, kad užuolaidos visiškai neleistų šviesai patekti į kambarį, nusipirkite tokias, kurios būtų bent keliais centimetrais ilgesnės ir platesnės nei langas. Tada uždanga uždengs langą ir tam tikrą sritį aplink jį, ir bus išvengta tiesioginio saulės spindulių patekimo į namus, kai to nesinorės.