Žiemos sezonas gali pasirodyti ilgas ir tamsus, todėl apšvietimas namuose tampa dar svarbesnis. Susikurk šviesią ir jaukią atmosferą, kad žiema atrodytų šiek tiek trumpesnė ir šviesesnė! Surasti tinkamą šviesos šaltinį Tau padės JYSK vadovas.

STALINIAI ŠVIESTUVAI

Stalinių šviestuvų nebūtina dėti tik ant stalo – jie gerai atrodys ir lentynose. Pasirink neutralią spalvą ir svarbiausia atkreipk dėmesį į šviestuvo matmenis, kad jis tilptų į numatytą lentyną. Geriausiai atrodys dekoratyviniai šviestuvai, kurių lemputę visiškai dengia gaubtas. Tačiau jei ieškai šviestuvo naktiniam staliukui, rinktis tokį modelį, kurio apačia yra atvira. Toks šviestuvas suteiks pakankamai šviesos skaityti. Funkcionalus pasirinkimas yra ir reguliuojamos pozicijos šviestuvas.

PASTATOMI ŠVIESTUVAI

Pastatomo šviestuvo funkcionalumą apibrėžia jo aukštis, patogus perkėlimas ir kompaktiški matmenys. Aukštoje pozicijoje šviestuvo šviesa apšvies daugiau patalpos ploto. Dauguma pastatomų šviestuvų yra lengvi ir patogūs pakelti – taigi šviestuvą į skirtingą namų vietą galėsi perkelti nors ir kasdien. Be to, pastatomų šviestuvų matmenys yra gana nedideli, todėl jie neužims daug vietos patalpoje. Tokį šviestuvą galima pastatyti net siauriausiuose plyšiuose, pavyzdžiui, už sofos arba tarp knygų lentynos ir rašomojo stalo.  

LUBŲ ŠVIESTUVAI

Lubų šviestuvo privalumas yra jo gaubtas. Jį gali pasirinkti pagal patalpoje vyraujantį interjerą. Pavyzdžiui, šviesiose patalpose gerai atrodys baltas arba natūralių spalvų gaubtas. Tamsesnėse minimalistinio stiliaus patalpose tinkamas pasirinkimas bus šiuo metu populiarūs šviestuvai be gaubto, kurių lemputę dengia tik stilistinis stiklo elementas. Pastaruoju metu taip pat populiarūs šviestuvai iš kelių lempučių, kuriuos galima sukomponuoti derinant kelias vienodo stiliaus lempas – jei laido ilgis pakankamas, jas galima pakabinti skirtingame aukštyje, pavyzdžiui, virš valgomojo stalo. 

DEKORATYVINIS APŠVIETIMAS

Klasikinis šviesos šaltinių trio – stalinis, pastatomas ir lubų šviestuvas – nėra vienintelis būdas, kaip apšviesti namus. Jei ieškai ko nors mažiau įprasto, kas tuo pat metu papildytų namų interjerą, rinkis dekoratyvinius šviesos elementus. Populiarios įvairiausios lempučių girliandos: su burbuliukais iš siūlų, su dekoratyviu plastikiniu elementu ar net spindinčių disko rutulių formos. Tinkamu dekoratyvinio apšvietimo elementu gali tapti ir nedideli šviestuvai, veikiantys su baterijomis. Juos lengva perkelti į tam tikru momentu tinkamiausią vietą taip dažnai, kaip tik norisi.