Patarimai, kaip išsirinkti tinkamą pagalvę ir antklodę

Žmogus vidutiniškai per visą savo gyvenimą vieną trečdalį laiko praleidžia miegodamas. Kiekvienas iš mūsų norime, jog miegas būtų pilnavertis ir kokybiškas. Tik maža dalis mūsų susimąstome, jog didelę įtaką miego kokybei turi  pasirinkta tinkama pagalvė bei atklodė. Tad jei norite atsikelti pailsėję ir nežinote kaip pasirininkti tinkamą antklodę bei pagalvę, mūsų ekspertai pasirengę Jums padėti ir siūlo kelis patarimus, kaip išsirinkti Jums tinkamiausią.

Nuo plunksnų iki antialerginio polesterio. Kurį užpildą pasirinkti?

Svarbu žinoti, jog antklodžių ir pagalvių užpildai gali būti dviejų tipų: natūralūs arba sintetiniai. Taip pat kaip galimas variantas, kuris labai populiarus tarp mūsų klientų gali būti sudėtinis iš natūralaus ir sintetinio pluošto, dar vadinamas - mišriu. Pateikiame populiariausius antklodžių ir pagalvių užpildus:
   • Plunksnos: minkštos ir elastingos. Kuo didesnis kiekis plunksnų, tuo tvirtesnė ir patogesnė pagalvė;
   • Viskoelastinis užpildas: puikiai prisitaikantis prie kūno linkių ir dažniausiai naudojamas anatominėms pagalvėms;
   • Pūkai: panašu kaip plunksnos, tačiau daug lengvesnės ir minkštesnės;
   • Vilna – pasižymi šiluma bei puikiu oro pralaidumu. Tad galite naudoti tiek žiemą tiek vasarą. Antklodės su avies vilnos užpildu yra šiek tiek sunkesnes. Jos tinka tiems kas mėgsta storesnius ir sunkesnius apklotus. Alpakos vilnos antklodės yra kokybiškesnės ir šiltesnės nei avies vilnos. Tad įsigiję alpakos vilnos antklodę, ja galėsite mėgautis kur kas ilgesnį laiką;
   • Medvilnė – užtikrina saldų miegą bei stabilią kaklo padėtį viso miego metu;
   • Šilkas – pasižymi hipoalerginėmis savybėmis bei reguliuoja kūno temperatūrą. Taip pat yra lengvas ir minkštas;
   • Polyesteris: sintetinis užpildas, vienas populiariausių tarp žmonių turinčių alergiją dulkėms bei dulkių erkutėms. Universalus, tad tinkamas visiems.

Renkatis pagalvių ar antklodžių užpildus gerai pagalvokite kokie Jūsų lūkesčiai. Jei pirmenybę teikiate natūraliam užpildui pasirinkimo spektras gana didelis, tada reiktų pasvarstyti ar mėgstate pagalves ir antklodes standžias ar legvas, tai padės Jums išsirinkti iš pukų ar plunksnų užpildo. Jei mėgstate sunkias ir šiltas antklodes, tada tinkamiausiais pasirinkimas būtų vilna. Sintentinis užpildas bei viskoelastinis audinys  tinkamiausiais alergiškiems žmonėms. O mišrus užpildas – universalus ir pats populiariausias.

Pagalvė, atitinkanti Jūsų miego įpročius

Pagalvės užpildas, tai tik vienas iš faktorių, į kurį atkreipiate dėmesį rinkdamiesi naują pagalvę. Miego pozicija taip pat turi didelės įtakos Jūsų miego kokybei.
Tinkama pagavė visada turi užtikrinti ir taisyklingą kūno padėtį miego metu, tad rinkdamiesi pagalvę taip pat atkreipkite dėmesį į:
   1. Pagalvės aukštis turi užtikrinti stabilią stuburo padėtį miegant ant šono. Pagalvė neturi būti per aukšta ar per žema;
   2. Pagalvė turi būti pakankamai tvirta, ji turi užtikrinti tiesią nugaros liniją.

Jei dažniausiai miegate ant šono ar nugaros tinkamiausias pasirinkimas Jums būtų anatominės pagalvės. Jos lengvai prisitaiko prie kūno padėties miego metu ir apsaugo nuo kaklo skausmo.
Tiems kurie mėgsta miegoti ant pilvo ar dažnai keičia kūno pozas miego metu, geriausia rinktis klasikinio užpildo pagalvę. Reiktų rinktis plokštesnes ir minkštesnes pagalves.

Antklodės užtikrinančios komfortą visais sezonais

Esame visi skirtingi, kaip  ir mūsų poreikiai renkanti antklodę. Vieniems visada šalta, o kitiems šilta. Štai keletes patarimų kaip pasirinkti teisingai. Nepamirškite, jog yra antklodžių tinkančių visiems sezonams.  

Štai keletas patarimų, į ką reiktų atkreipti dėmesį renkantis antklodę:
   • Plona antklodė tinka tiems, kurių namuose itin šilta ir dabartinė antklodė atrodo per stora. Arba tiesiog tiems kas nori plonos antklodės žiemai;
   • Šilta antklodė skirta tiems, kurių namuose visais metų laikais kambario temperatūra išsilaiko panaši. Šią antklodę galėsite naudoti visais sezonais;
   • Itin šilta anklodė tinkamiausia tiems, kurių namuose visad vėsu ir dažniausiai naudoja papildomą anklodę. Šilta, stora anklodė tinkamiausia žiemos sezonui.

- - - - - -

Tikimės, kad šie patarimai padės Jums išsirinkti tinkamiausią antklodę bei pagalvę, kurios atitinks visų Jūsų lūkesčius. Daugiau patarimų kaip išsirinkti tinkamą pagalvę ar antklodę jūsų miegamojo kambariui ieškokite mūsų puslapyje.