Polirotangas ar medis – kas labiau tinka tavo sodui?

Lauko erdvių būna labai įvairių – nuo nedidelių balkonų iki plačių prieangių, terasų ir kiemų su sodu. Vis dėlto jas visas sieja tai, kad joms reikia sodo baldų komplektų, teikiančių jaukumo pojūtį tiek tau, tiek tavo svečiams. Balkonams ir kitoms lauko erdvėms įrengti dažniausiai naudojami polirotango ir mediniai sodo baldų komplektai. Tačiau kaip nuspręsti, kas geriausiai tiks tavo kieme? Skaityk toliau ir sužinok, kokius kiekvienos medžiagos privalumus išskiria mūsų dizaino ekspertai!

 Polirotango baldų komplektai erdvioms poilsio zonoms

Jei susimąstei, kas iš tiesų yra polirotangas, tai atsakymas visai paprastas – tai dirbtinė rotango palmė. Pavadinimas toks, nes medžiagos sudėtį pirmiausia sudaro polietilenas, populiariausias iš mums žinomų plastmasės rūšių. Nors rotango palmės auga labai greitai, pastaraisiais metais gaminant sodo baldus dažniausiai naudojama būtent dirbtinė jų versija.
Polirotangas sodo baldų rinkoje dominuoja jau metų metus. Kadangi polirotangas atrodo elegantiškai ir yra nuostabiai atsparus, jis laikomas vertingu dalyku, kiekvienam balkonui ir kiemui suteikiančiu jaukumo. Taip pat šie baldų komplektai tuoj pat sukuria atostogų pojūtį, suteikdami Tolimųjų Rytų arba atogrąžų atmosferą.
Šio tipo baldai tarsi sukurti vietoms, kur planuojama priimti daug svečių – sofos paprastai turi daug sėdimų vietų, jas puikiai papildo įvairių formų ir rūšių poilsio krėslai. Prie sofų ir krėslų galima priderinti tavo poreikius atitinkantį stalelį – tiek nedidelį, skirtą pasimėgauti ryto kava, tiek erdvų stalą, kuriame numatyta speciali vieta saulės skėčiui.

Štai dar kelios priežastys rinktis polirotango sodo baldų komplektą:

  1. Dažniausiai kėdės ir sofos perkamos su minkštomis sėdimomis dalimis arba pagalvėlėmis, todėl tau nereiks galvoti apie kokių nors papildomų aksesuarų įsigijimą.
  2. Tai labai lengva medžiaga (svoris priklauso nuo baldų rėmuose panaudoto metalo), todėl iš polirotango pagamintus baldus patogu perkelti iš vienos vietos į kitą.
  3. Labai atsparūs oro sąlygų poveikiui, todėl baldus, jei reikia, galima laikyti lauke ir žiemą.
  4. Lengvai ir patogiai valomi, naudojant šiltas pamuiles.

Natūralus pasirinkimas – medinių sodo baldų komplektai

Medis – klasikinis pasirinkimas tiems, kurie teikia pirmenybę natūralioms medžiagoms, nes puikiai atrodo ir nedideliame balkone, ir apželdintame kieme, suteikiant aplinkai laisvalaikio namų nuotaiką. Gaminant medinius sodo baldų komplektus pirmiausia naudojama tokių greitai augančių medžių mediena: akacijų, beržų, bambukų, pušų ir kt. Svarbu, kad jų būna įvairių spalvų ir stilių – nuo kaimo sodybos iki šiuolaikinio ir nuo šviesių iki tamsių atspalvių – todėl tu tikriausiai galėsi išsirinkti komplektą, kuris tiks tavo išorinių erdvių išplanavimui.
Mediniai baldai užima mažiau vietos nei polirotango komplektai, todėl juos patariama naudoti mažuose plotuose, pavyzdžiui, balkonuose ir prieangiuose, arba vietose, kurios skirtos nedidelei žmonių grupei, kuri mieliau mėgaujasi privatumu nei dideliais suėjimais.

Pažvelk į šiuos patarimus, kurie pravers norint nuspręsti, ar medinių sodo baldų komplektas tiks būtent tavo poreikiams:

  1. Kadangi dauguma medinių sodo baldų komplektų yra be paminkštinimo, tu gali kūrybiškai pasireikšti ir pasirinkti savo skonį atitinkančias dekoratyvines pagalves, kėdžių pagalvėles, pledus ir kt. aksesuarus, kurie suasmenins erdvės įrengimą.
  2. Taip pat yra įvairių sulankstomų stalų ir kėdžių – juos labai patogu laikyti, kol jie nenaudojami. Tai nepaprastai svarbus dalykas tiems, kurie gyvena mažuose būstuose, kur kiekvienas laisvas centimetras turi reikšmę.
  3. Medinius baldus reikia kasmet prižiūrėti – ištepti specialiu aliejumi arba lakuoti – tada baldus galima naudoti ilgiau. Į tai reikia atkreipti dėmesį ypač tiems, kurie planuoja sodo baldus laikyti lauke ištisus metus.
  4. Medis yra sunkesnis nei polirotangas, todėl tau nereiks nerimauti dėl to, kad šiuos baldus apvers vėjas. Tačiau reikia nepamiršti, kad šiuos sodo baldų komplektus bus sudėtingiau transportuoti.

 - - - - - - - - - - - - - - - - -

Tikimės, kad ši informacija tau padės nuspręsti, kokį sodo baldų komplektą įsigyti savo būstui. Jei ieškai papildomo įkvėpimo, paskaityk ir kitus straipsnius ten pat, mūsų tinklaraštyje!