Nepaisant patalpų ploto, vietos gali trūkti ir erdviuose, o net tik kelių kvadratinių metrų kambariuose. Visa ko pagrindas yra išmintingas ir skoningas vietos taupymas – kaip to pasiekti, skaityk šiame laiške. 5 skoningos ir praktiškos daiktų laikymo idėjos.

NAUDOK KREPŠIUS IR DĖŽES SMULKMENOMS

Nėra praktiškesnio sprendimo už papildomas dėžutes ir krepšelius, kuriuose galima laikyti nedidelius daiktus ir kitas smulkmenas. Juose gali laikyti viską, kas telpa, be to, gali rinktis norimos spalvos ar stiliaus dėžes bei krepšius ir derinti juos prie savo interjero. Taip pat verta prisiminti, kad dėžes galima laikyti neišnaudojamose erdvėse – pavyzdžiui, po lova ar kėde.

DAIKTŲ LAIKYMAS AUKŠČIAU GRINDŲ LYGIO

Jei nori patobulinti esamus daiktų laikymo sprendimus, naudok vietą ne tik ant grindų, bet ir prie lubų, durų ar sienų. Pavyzdžiui, prie virtuvės lubų galima pritvirtinti du kabliukus, perverti per juos virvę ir ant jos kabinti tokius kasdien naudojamus daiktus kaip virtuviniai rankšluosčiai, įrankiai ar lengvesni serviravimo indai. Miegamojo durys ar sienos taip pat gali suteikti papildomos vietos – ant jų gali prilipdyti paprastus kabliukus ir bus patogu susikabinti kasdien nešiojamus lauko drabužius ir pledus, kad jie būtų po ranka.

VIETOS YRA IR PALĖPĖJE BEI ANT SIENŲ


Mansardos tipo bute papildomai vietai galima išnaudoti ir nuožulnias sienas. Tuštumą, atsirandančią tarp grindų ir nuožulnios sienos, galima išmaniai panaudoti įstačius stumdomąsias duris – tai bus sieninė spinta, tarnausianti kaip puiki ir talpi vieta sezoniniams daiktams laikyti. Tuo tarpu tradicinio tipo būstuose galima išnaudoti tuščias sienas – ant jų galima pakabinti kelių lygių lentynas, kuriose bus patogu laikyti įvairius daiktus.

DRABUŽIŲ KABYKLA ERDVĖMS ATSKIRTI

Jei viena patalpa atlieka kelias funkcijas, pavyzdžiui, svetainėje yra ir valgomasis bei darbo vieta, vienas iš sprendimų bus atskirti šias erdves specialiais elementais. Tokiu elementu gali tapti ir drabužių kabykla, pritaikyta prie kambario interjero. Joje galėsi laikyti drabužius, batus ir kitus tekstilės gaminius, kurių prisireikia atitinkamoje kambario zonoje.