Patarimai: susikurkite Skandinavišką kaimišką (kantri) stilių namuose

Skandinaviško stiliaus paplitimas, jo praktiškumas ir, be abejo, išvaizda užtikrino jo ilgaamžiškumą. Žinoma, bėgant laikui stilius keitėsi, o iš jo susiformavo ir kiti sub-stiliai, kurie skiriasi iš išorės, tačiau juos visus jungia paprastumas ir praktiškumas, kurie ir garsina Skandinavišką interjerą. Vienas žinomiausių šio stiliaus atstovų – Skandinaviškas kaimiškas arba kitaip vadinamas kantri stilius, kurio istorija siekia šimtmečius. Stiliaus išvaizda yra įkvėpta karališkų rūmų interjerų, tačiau patį stilių sukūrė paprasti ūkininkai ir dirbančioji klasė. Kantri stiliuje jaučiama ir Gustavo stiliaus bei Neoklasicizmo įtaka.

Kas apibūdina Skandinavišką kaimišką stilių?

scandi

Skandinaviškas kantri, kaip mes jį paprastai vadiname šiandien, yra labai švarus ir šviesus, su nedideliu romantišku prieskoniu. Mažos dekoro smulkmenos, raštai ir audiniai yra seni ir tradiciniai. Paprastai dominuoja šviesūs, ypač balti (taip vadinami kiaušinio baltumo) tonai, su raudonos, ryškiai geltonos, tamsiai ir blyškiai mėlynos, įvairių tonų žalios, pastelinių, kaip pavyzdžiui smėlio, alyvų, alyvuogių spalvų akcentai įvairiuose dekoro elementuose, audiniuose ir t.t. Visos kartu šios spalvos sukuria užmiesčio sodybos žavesį.
Bene svarbiausia interjero dalis yra baldai. Taigi, kokie baldai yra tinkami norint susikurti būtent tokį stilių? Skandinaviškam kantri būdingas švarus dizainas ir mažai detalių. Spintelių, komodų, spintų ir naktinių stalelių rankenos sukuria antikinę ir romantišką kambario nuotaiką. Baldai paprastai gaminami iš tikros medienos. Dažniausiai jie yra dažomi, pavyzdžiui baltai, tačiau populiarus yra ir natūralus ąžuolas, beržas ir bukas. Ieškote pavyzdžių? Peržiūrėkite mūsų ROYAL OAK kolekciją, kurioje rasite lentynų, naktinių staliukų, pietų kėdžių ir daugybę kitų baldų, kurie papuoš Jūsų namus. 
Spintų, pietų stalų gamyboje dideliems plokštiems paviršiams dažniausiai naudojama fanera. Minkštiems baldams, tokiems kaip sofos, lauko baldų komplektai bei krėslai naudojamas minkštas ir patvarus audinys. Būtent toks pasirinkimas užtikrina, kad baldai tarnautų Jums ne vienerius metus.
Mažose erdvėse paprastos detalės, tokios kaip lentynėlės pasirūpins, kad visuomet būtų vieta nedideliems daiktams.

Kaip pasirinkti tinkamą tekstilę?

scandi

Minimalizmas išlieka ir tekstilės gaminiuose. Paprastos linijos būdingos visam Skandinaviškam stiliui, tad Skandinaviškas kantri – ne išimtis. Jas išvysite mažose ir iš pirmo žvilgsnio ne itin svarbiose detalėse – patalynės komplektuose, užuolaidose, kilimėliuose, dekoratyvinėse pagalvėlėse, apklotuose ir pan. Gausus ir atspalvių pasirinkimas – nuo šviesių pastelinių iki gilių ir tamsių spalvų. Kaip bebūtų, žalia – visuomet bus geras pasirinkimas!
Jaukumo namams suteiks minkštos dekoratyvinės pagalvėlės ir pledai. Jeigu apie tokį komplektą jau senai svajojate, siūlome pabandyti SOPHIE kolekciją – jos produkcija minkšta, puikiai atrodo, o rinktis galėsite iš daugybės spalvų.

Dekoruoti ar ne?

scandi

Jeigu svajojate savo erdvei suteikti šiek tiek charakterio, yra tik vienas būdas tą padaryti. Taip, Jūs privalote į savo interjerą įnešti tam tikrų dekoro elementų – visų tų mažyčių detalių, kurios yra tarsi vyšnia ant namų įrengimo torto.
Bene paprasčiausias būdas susikurti kaimišką aplinką – įsigyti pintų daiktų. Dėžės ir krepšiai ne tik atnaujins Jūsų namus, bet ir atliks vertingą namų tekstilės ar kitų smulkių daiktų saugojimo funkciją. Metalas ir medis mažose detalėse, kaip žibintai ar nuotraukų rėmeliai, neabejotinai sukurs Skandinaviško kantri nuotaiką. Vazos ir žibintai suteiks taip trokštamo jaukumo tiek kambariui, tiek ir terasai ar balkonui. Na, o jeigu mėgstate istoriją, įsigykite antikinio stiliaus sieninį laikrodį, kuris atrodys tarsi iš seno kino filmo.
- - - - - - 
Tikroji Skandinaviško stiliaus paslaptis yra ta, kad jis kambarį paverčia tiek praktišku, tiek ir gražiu. Tikimės, jog šie patarimai kaip tik ir padės pasiekti tokį tikslą – namuose sukursite atpalaiduojančią, kaimišką atmosferą, kurioje jausitės laisvai ir jaukiai. Na, o jeigu ieškote dar daugiau idėjų, tuomet žiūrėkite naujausią JYSKart Deco seriją, kurioje mūsų komanda Skandinavišku kantri stiliumi įrengė verandą, kurioje galėsite leisti tingias vasaros atostogų dienas!