Skandinaviškos spalvos, kurios privalo būti Jūsų interjere

Visai neseniai kalbėjome apie Skandinavišką stilių, dabar atėjo laikas pristatyti populiariausias spalvas ir jų derinius. Jums nebūtina visų jų panaudoti, galbūt rasite kažką naudingo, jei dar tik svarstote apie tinkamiausias spalvas ir atspalvius savo namuose. Perskaitę šį straipsnį pasisemsite naujų idėjų!

1.     Balta – kertinis Skandinaviško dizaino akmuo

Paprasčiausia iš visų spalvų, puoselėjanti ramybę, bendravimą ir išgryninanti aiškumo jausmą. Skandinaviškas stilius neįsivaizduojamas be baltos spalvos baldų, sienų ir aksesuarų. Argi tai nėra pirma į galvą šaunanti spalva, prakalbus būtent apie Skandinavišką interjerą?

Grožis baltoje spalvoje yra tas, kad galite žaisti su įvairiaspalviais aksesuarais kada tik norite – tiesiog pasirinkite atspindinčius sezoną ar naujausias interjero tendencijas. Kaip bebūtų, balta išlieka kaip pagrindinis tobulo interjero elementas, tad rinkitės šios spalvos stalviršius, spintas, kėdes, sofas ar netgi grindų dangą. Jei norite kiek kitokio vaizdo – labiau šiuolaikiško, natūralaus ar kaimiško – panaudokite medinius ar metalinius aksesuarus.

Naudokite baltos spalvos interjero detales, tokias kaip dekoratyvinės pagalvėlės, pledai, daiktų saugojimo dėžės ar net virtuvės rakandai. Rinkitės nebūtinai akinančio baltumo spalvą – puikiai tiks ir neutralūs, ne tokie ryškūs atspalviai. Sienų dekoras, toks kaip nuotraukų rėmeliai, piešiniai ar juodai įspausti žodžiai, tik dar labiau pagyvins kuriamą interjerą.

 2.     Skandinaviška klasika – pilka ir visi mėlynos spalvos atspalviai

Ramūs, subtilūs ir netgi kiek blyškūs mėlynos ir pilkos spalvos tonai – tai lyg Skandinaviško stiliaus prekės ženklas. Pilka – tai neutralumo karalienė, deranti visuose dizaino stiliuose ir interjeruose, leidžianti kartu derinamai spalvai atsiskleisti visu gražumu.

Pilka spalva yra ne tik puikus, bet ir labai praktiškas pasirinkimas, kalbant apie sofas, lovas ir kilimus. Panašiai, kaip mėlyna yra tobulas pasirinkimas baldams, bet šiuo atveju mes siūlome mėlyna spalvą naudoti kaip pagrindą visai tekstilei, netgi kavos padėkliukams ir užuolaidoms ar daiktų laikymo dėžėms. Net tokie maži aksesuarai kaip žvakės ar žvakidės puikia atrodys su mėlynos spalvos tonais.

Mėlyna ir pilka tinka tiek vyrams, tiek moterims, taigi tai puikus derinys namuose, kuriuose susitinka ne tik skirtingų skonių, bet ir skirtingų lyčių asmenys. Mėlyna – tai vandenynas ir dangus, kurie nuostabiai pagyvina Jūsų namus, o pilka – puikus fonas, užtikrinantis harmoniją.

3.     Ryškių spalvų pliūpsnis – raudoni, geltoni ir žali aksesuarai

Skandinaviškas stilius tai ne tik blyškūs ir neutralūs tonai. Jie yra tobulas ir lengvas pagrindas, kuris gali būti papildytas įvairiausiomis formomis, dydžiais ir spalvomis. Viskas, ką turite daryti – pasinerti į kūrybiškumo kelionę, vardan tinkamiausio pasirinkimo savo namams. Siūlome rinktis raudonos, geltonos ir žalios spalvos aksesuarus, kurie suteiks gyvasties ir jaukumo kiekvienoje namų erdvėje.

Drąsiausiems siūlome rinktis ryškias kėdes bei sofas. Bet tiems, kurie mėgsta dažnai keisti savo interjerą eksperimentuodami, pakaks ir mažesnių interjero detalių – ryškiaspalvių pledų, dekoratyvinių ar kėdžių pagalvėlių. Vasara – puikus laikas eksperimentuoti su gėlių ir gyvūnų raštais, ryškiais bei meniškais ornamentais. Tamsesniais metų mėnesiais puikus pasirinkimas bus paprasti geometriniai raštai. Pasirinkite, kas Jums labiausiai prie širdies!

4.     Įsileiskite gamtą į namus su rusvais ir žemiškais tonais

Gamtos motyvai namuose – vis labiau populiarėjantis dalykas. Medis – kone dažniausiai Skandinaviškame stiliuje naudojama medžiaga ir spalva. Tai gali būti bet kas – nuo didelio valgomojo stalo su kėdėmis iš natūralaus ąžuolo, iki dekoratyvinių medžio spalvos pagalvėlių, alsuojančių natūralumu.

Mediniai baldai ir jų detalės išsiskiria baltos spalvos fone, ypač, jei tas medis tamsesnio atspalvio. Baltos sienos, lubos ir grindys puikiai dera su medžio spalvos detalėmis – įvairiomis daiktų laikymo dėžėmis, šviestuvais, virtuvės rakandais, sieniniais laikrodžiais ar netgi dirbtinės odos pufais. Jaukumui pabrėžti puikiai tiks aromatinės žvakės, žvakidės. Baltos ir medžio spalvos sintezė leis Jums sukurti švelnų ir tvarkingą natūralių gamtos motyvų interjerą.

______________________________________________________________________________

Kiekviena spalva ir atspalvis veikia mus skirtingai, taigi, apgalvotai ir išmintingai pasirinkite, kas dominuos Jūsų namų interjere. Kviečiame dalintis interjero nuotraukomis socialiniuose tinkluose su grotažyme #myjyskinterior!