Spinta kaip Instagram nuotrauka – patarimai, kaip palaikyti tvarką spintoje

Tvarkos palaikymas spintoje neretai yra tikras iššūkis – kartais jau praėjus porai dienų nuo jos sutvarkymo atsiranda tikra painiava ir būtinybė ištarti tuos magiškus žodžius: „Aš neturiu ką apsirengti!“ Vis dėlto, kad tokia situacija nesusidarytų, atsižvelkite į patarimus, kaip sutvarkyti spintą ir palaikyti joje nepriekaištingą tvarką ilgą laiką.

Pradėkite nuo iškraustymo

Kelią į pedantiškai tvarkingą spintą reikia pradėti nuo netvarkos – ištraukite iš spintos lauk visą jos turinį, įskaitant drabužius, kruopščiai sukabintus ant drabužių pakabų. Taip pat nepamirškite stalčių, krepšių, dėžių ir kitų vietų, kur padėti aksesuarai, avalynė arba drabužiai. 
Po to spintos lentynas, skersinius ir stalčius nuvalykite drėgnu medvilniniu skudurėliu, o dulkių siurbliu išvalykite apatines spintos lentynas ir grindis. 

Suskirstykite drabužius į kategorijas ir išmeskite tai, ko nereikia

Tai sunkiausias žingsnis – dauguma iš mūsų saugo didžiąją dalį drabužių su mintimi, kad „jie kada nors pravers“, „gaila išmesti“ arba „jie gali sugrįžti į madą“. Visgi, liūdna realybė rodo, kad drabužiai, kurie nenešioti daugiau kaip metus, taip ir nebus daugiau vilkimi. Todėl reorganizuodami spintą, koncentruokitės į drabužius, kuriuos nešiojate kasdien arba rengiatės švenčių dienomis. 
Siekdami palengvinti šią užduotį suskirstykite drabužių krūvą į kategorijas: pirma kategorija yra mėgstami drabužiai, antra – išeiginiai drabužiai, trečia – drabužiai, kuriuos verta parduoti, ketvirta – aukojami drabužiai, o penkta – nepataisomi ir išmetami drabužiai. Skirstant į kategorijas pravers klausimai: „Ar man šis drabužis patinka? Ar aš jį nešioju? Ar jis reprezentuoja mano įvaizdį?“ Jei atsakymas į visus klausimus yra „Taip!“, tada kabinkite drabužius į spintą. Jei svyruojate ir abejojate, drabužį dėkite į „galbūt“ dėžę arba stalčių ir sugrįžkite prie to paties drabužio po poros mėnesių. 

Laikykite sumaniai

Rinkitės spintą, kurioje yra ir stalčiai, ir skersiniai, ir taip pat nedidelės lentynėlės. Jei tokios nėra, pasitelkite medžiagines dėžes, kuriose kartu galima laikyti kojines ir apatinius drabužius. Taip pat pravers pakabinamos lentynos ir universalios dėžės, kuriose galima laikyti suvyniotas skareles arba šalikus. O įmantrius drabužius, pavyzdžiui, progines sukneles, kostiumus, plonas vasarines sukneles, kurias nešiojate palyginti retai, patalpinkite į drabužių maišus

Grupuokite drabužius ir raskite jiems porininkus

Elkitės beveik taip pat kaip drabužių parduotuvių dizaineriai – kurkite jau galutinius drabužių ir komplektus. Pavyzdžiui, ant pakabos kabinkite palaidinukę ir švarką, arba šilkinius marškinėlius ir po jais – darbines kelnes. Taip pat pravers drabužių kategorizavimo taktika – vienoje skersinio pusėje sukabinkite darbinius rūbus, kitoje lentynoje sudėkite vasarinius laisvalaikio drabužius, o viršutinėse lentynose arba antresolėje – konkretų sezoną neaktualius drabužius, pavyzdžiui, džemperius, kepures, marškinius ilgomis rankovėmis ir kitus rūbus. 
Į vidurines lentynas sudėkite drabužius, kuriuos nešiojate dažniausiai, o į apatines ir viršutines – rūbus, kuriuos vilkite rečiau. Taip pat elkitės su skersiniais – vidurinėje dalyje sukabinkite aktualiausius drabužius, o pakraščiuose – išeiginius drabužius. Turėkite omenyje – aksesuarus laikykite atskirai nuo drabužių, pavyzdžiui, diržams, kojinėms, skaroms, šalikams ir kitiems daiktams skirkite atskirą stalčių, krepšį arba dėžę

Periodiškai atlikite nedidelę spintos reorganizaciją

Kuo dažniau užsiimsite spintos tvarkymu, tuo mažiau tam prireiks laiko. Kartą per mėnesį „perbėkite“ per drabužius, o reorganizaciją rūšiuodami drabužius atlikite kartą per metus arba pusmetį. Siekdami šį procesą supaprastinti, parenkite nedidelį grafiką, pavyzdžiui, atlikite spintos valymą tada, kai artėja kokia nors neįprasta data – valykite ją prieš Kalėdų laisvadienius, kitą dieną po gimimo dienos.

Juk pats geriausias laikas pokyčiams yra dabar!

---
Sekite mus Facebook’e ir Instagram’e bei semkitės įkvėpimo kartu su JYSK!