Posakis „pavasarinis tvarkymasis“ yra aktualus ir šiais permainingais laikais – atėjus šiltesniems, gaivesniems ir saulėtiems orams šviesos ir gaivos norisi ir namie. Kaip tą padaryti efektyviau ir, svarbiausia, tvariau? Skaityk JYSK patarimus, kaip namus susitvarkyti protingai!

DAIKTŲ LAIKYMAS AUKŠČIAU GRINDŲ LYGIO

Jei nori patobulinti esamus daiktų laikymo sprendimus, naudok vietą ne tik ant grindų, bet ir prie lubų, durų ar sienų. Pavyzdžiui, prie virtuvės lubų galima pritvirtinti du kabliukus, perverti per juos virvę ir ant jos kabinti tokius kasdien naudojamus daiktus kaip virtuviniai rankšluosčiai, įrankiai ar lengvesni serviravimo indai. Miegamojo durys ar sienos taip pat gali suteikti papildomos vietos – ant jų gali prilipdyti paprastus kabliukus ir bus patogu susikabinti kasdien nešiojamus lauko drabužius ir pledus, kad jie būtų po ranka. Didesniems daiktams pasirink vieną iš pintų JYSK krepšių, tuo tarpu mažesniems daikteliams pravers dėžutės.

IŠNAUDOK ERDVĘ EFEKTYVIAI

Erdvę po lova ar po spinta, priklausomai nuo baldo aukščio, įmanoma efektyviai panaudoti įvairiems didesniems daiktams, tarkim, batams ar striukėms, laikyti. Juos sudėk į palovės ar spintos apačios matmenis atitinkančias plastikines dėžes. Jei pasirinksi dėžes su ratukais, daiktus pasiekti bus dar lengviau. Nepersistenk – nepridėk po lova per daug daiktų. Lova turi kvėpuoti ir iš kitos pusės, kad būtų gaivi kas naktį.

KELIŲ DIMENSIJŲ LENTYNŲ SPRENDIMAI

Prie tuščios patalpos sienos tvirtink kuo talpesnę lentynų sistemą ar net vitriną. Vietoj klasikinių simetriškų lentynų verta pagalvoti apie modernesnius sprendimus – kelių lygių lentynas tiek vertikalia, tiek horizontalia kryptimi. Pagalvok ir apie bufeto tipo baldus, kuriuose yra tiek uždarų, tiek atvirų lentynų. Tokiu būdu suteiksi patalpai daugiau dimensijų, ji taps jaukesnė ir įdomesnė.

DRABUŽIŲ KABYKLA ERDVĖMS ATSKIRTI

Jei viena patalpa atlieka kelias funkcijas, pavyzdžiui, svetainėje yra ir valgomasis bei darbo vieta, vienas iš sprendimų bus atskirti šias erdves specialiais elementais. Tokiu elementu gali tapti ir drabužių kabykla, pritaikyta prie kambario interjero. Joje galėsi laikyti drabužius, batus ir kitus tekstilės gaminius, kurių prisireikia atitinkamoje kambario zonoje.