VAIZDO ŽAIDIMAI – AUKŠTESNIU LYGIU
Šaltuoju sezonu norisi daugiau laiko praleisti viduje. Gal jau atsisiuntėte ir turite kompiuteryje mėgstamą žaidimą, kuriame vykdysite pasirinktą misiją lietingą rudens dieną ar vakarą? Svarbiausia, kad JŪS žaisdami jaustumėtės ir sėdėtumėte patogiai! Siūlome įsigyti kėdę, kuri skirta būtent vaizdo žaidimų mėgėjams – „geimeriams“. Linkime, kad įsigiję kėdę, pagamintą pagal moderniausią modelį, ir paklausę patarimų pasiektumėte naują žaidimo lygį!
Kėdės reguliavimas
Geriausia kėdė prie kompiuterio, kuriuo žaisite vaizdo žaidimus – su patogia sėdyne, reguliuojamo aukščio, su reguliuojamais porankiais ir atlošu, kad sėdėtumėte tinkamoje padėtyje. Kėdė turi būti sureguliuota taip, kad klubai ir keliai būtų panašiame lygyje. Jūsų pėdos turi visiškai siekti grindis arba jas turite lengvai padėti ant kojų atramos, jei ji yra. Taip pat labai svarbus veiksnys yra kėdės atlošo posvyris. Išmėginkite įvairias padėtis – pradėkite nuo visai nedidelio posvyrio ir reguliuokite kėdę, kol pajusite, kad nugara yra neutralioje ir patogioje padėtyje. Porankius sureguliuokite taip, kad alkūnės būtų sulenktos 90 laipsnių kampu, kai naudojate pelę arba klaviatūrą.
Klaviatūros ir pelės naudojimas
Kai naudojate pelę ir klaviatūrą, Jūsų alkūnės turi būti 90 laipsnių kampu. Pelė ir klaviatūra turi būti patogiai ir lengvai pasiekiamos nepatraukiant į priekį pečių. Taip pat turite pernelyg nesulenkti rankų per sąnarius. Pabrėžiame – labai svarbu, kad kūnas būtų laisvoje ir neutralioje padėtyje. Kėdę reikia sureguliuoti taip, kad padėtis būtų tinkamiausia.
Ekrano padėtis
Pasistenkite, kad ekranas būtų maždaug ištiestos rankos atstumu, ir įsitaisykite taip, kad visas ekranas būtų vienodai gerai matomas. Kiekvienam reikia šiek tiek skirtingos ekrano padėties – kad būtų arčiau arba toliau. Tinkamiausias atstumas yra tada, kai žvelgiant ir į mažesnius objektus ekrane nereikia įtempti akių. Sėdint tiesiai, akių lygyje turėtų būti matomas viršutinis ekrano trečdalis. Jei ekranas yra per aukštai arba per žemai, gali pernelyg įsitempti sprandas.
Reguliarios pauzės ir poilsis
Kai ilgai žiūrime į ekraną, imame rečiau mirksėti – dėl to akys gali tapti sausesnės. Todėl per pertraukas pamankštinkite akis, atitraukdami jas nuo ekrano ir maždaug 20 sekundžių žvilgsnį sutelkdami į objektus, esančius 5–10 m atstumu. Ir šiaip pajudėkite. Kai žaidimo lygis bus įveiktas, pakilkite, pasirąžykite ir šiek tiek pasivaikščiokite – bent iki virtuvės. Idealus variantas – išeiti į lauką. Grynas oras išvėdins galvą ir atsiras energijos sužaisti dar vieną žaidimo dalį.