Kai renkiesi naują lauko gėlių vazoną, pagalvok, kurioje vietoje jį statysi – bus lengviau išsirinkti tinkamo dydžio, formos, medžiagos ir dizaino vazoną. Kaip rinktis pagal kiekvieną iš šių kriterijų? Skaityk toliau ir sužinosi!

DYDIS

Pirmiausia reikia pasirinkti patį augalą, o tada – jo „namą“. Daugumai augalų rekomenduojama įsigyti didesnį vazoną, kad augalas jame galėtų dar augti. Reikia pakankamai vietos augalo šaknims – dažniausiai tiek, kiek erdvės užima augalo viršutinė dalis.

BILLE

MARGIE

BREMSE

FORMA

Stačiakampiai vazonai ypač pravers, jeigu juos nori panaudoti kokiam nors takui ar erdvei terasoje arba prie įėjimo į namą atskirti. Apvalūs gėlių vazonai gali padėti pasiekti šį tikslą juos išdėsčius simetriškomis linijomis. Į tokius vazonus geriau sodinti augalus, kurių lapija daugiau plinta į plotį nei į ilgį. Gėlių vazonai ant stovo labiausiai tiks augalams su ilgais, žemyn svyrančiais lapais arba vijokliniams augalams.

UGILT

SVARTBAK

MIDSOMMER

MEDŽIAGA

Nuo gėlių vazono medžiagos priklauso ir jo svoris. Jeigu manai, kad vazonus gali tekti perkelti į kitą vietą, pavyzdžiui, pasodinus augalus, kurie labai jautrūs aplinkos sąlygoms, rinkis pintus arba plastikinius vazonus. Tose vietose, kuriose nuolat pučia vėjas arba laksto vaikai, geriau statyti sunkesnius gėlių vazonus, nulipdytus iš molio, keraminius, taip pat kitokius, pagamintus iš panašios medžiagos. Ir nepamiršk, kad pats augalas ir žemė taip pat sveria ir labai padidina bendrą svorį!

UGLE

MYRHAUK

SANSEBIE

AUKŠTIS

Aukšti gėlių vazonai tiks didesnėms erdvėms – iš jų galima suformuoti tos erdvės pertvarą, pavyzdžiui, sode arba terasoje atskiriant poilsio vietą nuo vietos, kurioje valgoma, ar vaikų žaidimų aikštelės. Be to, į aukštus gėlių vazonus pasodintus augalus lengviau laistyti. Atkreipk dėmesį, kad į tokius gėlių vazonus sodinami augalai turi būti ne per dideli, antraip dėl didesnės nei pagrindas lapijos gali lūžti!

LOMVI

MYRHAUK

STORLOM

DIZAINAS

Ne tik pats augalas, bet ir jo vazonas gali suteikti aplinkai gyvybingumo ir dinamiškumo. Todėl jo dizainui reikia skirti ypač daug dėmesio. Jeigu tavo balkone, terasoje arba sode jau yra tam tikro stiliaus baldų arba puošybos elementų, ieškok tinkamo stiliaus gėlių vazono. Jeigu aplinkoje trūksta ko nors, kas užpildytų erdvę, rinkis įvairaus stiliaus gėlių vazonus – išdėliok juos visur, kad kiekviename žingsnyje būtų galima grožėtis augalais.

AND

BUKSEBIE

TRANA