Vestuvių dekoracijų idėjos bet kokiam skoniui!

Kaip žinia vasara – pats švenčių ir ypač vestuvių sezonas. Tikriausiai savo kalendoriuose jau sužymėjote svarbias datas, kuomet švęsite Jūsų brangių žmonių meilės šventes, o galbūt Jums netgi patikėta dekoruoti šventės vietą. Neabejojame, kad tai tikrų tikriausias iššūkis, tad skubame Jums į pagalbą – paruošėme šios vasaros vestuvių dekoracijų idėjų gidą. Skaitykite ir kurkite nepamirštamai gražias akimirkas sau ir savo artimiesiems!

Nebijokite spalvų

Vestuvių spalva paprastai yra parenkama pagal tų metų spalvines madas. 2020-aisiais – tai klasikinė mėlyna, elegantiška dėl jos paprastumo ir santūrumo, tačiau gyvybinga ir lengvai derinama su kitomis spalvomis. Ši spalva paranki jos gerbėjams, turintiems skirtingus skonius, nes jos siūlomas tonas –klasikinės vertybės. Ji siejama su karališkumu ir kilmingumu.

Žinoma, tai nereiškia, kad ruošiantis vestuvėms reikia galvoti apie visokias tendencijas. Yra ir kitų spalvų bei jų derinių, kuriuos pastaruoju metu siūlo vestuvių rengėjai.
      • Tamsiai mėlyna arba žalia spalva dažnai dera vien su švelniais atspalviais, tokiais kaip pilkai rožinis pastelinis atspalvis arba šviesiai violetinė spalva, pilkai rožinis ir rožinis pastelinis atspalvis, šviesiai violetinė.
      • Alyvuogių žalia, kuri derinama su pilkšvai žalia, yra spalva, kuri puikiai derės su pilkos ir smėlio spalvos atspalviais. Atrodo blyški, tačiau jei pakankamai daug panaudota, sukurs modernią ir malonią bendrą atmosferą.
      • Jei norėsite įpinti rausvai raudonos spalvos, siūlome ją derinti su metalo spalvomis, pvz., vario atspalviu. Taip pat tiks rusvi dramblio kaulo atspalviai ir įvairios žalios spalvos, ryškiai raudonai kontrastuojant su natūraliai žalia.

Natūralumas puošyboje

Tebeišlieka tendencija kurti aiškų ir paprastą patalpų vaizdą bei dizainą, dėmesį sutelkiant į dekoravimo elementus ir aksesuarus. Pavyzdžiui, vertinamos įvairių gėlių ir žalių lapų kompozicijos.
Natūralios spalvos, kurias suteiks pastelinių atspalvių gėlės ir sodriai žalia lapija, patalpoje sukurs malonią atmosferą ir pagyvins ir „aukščiausios“ pilies ar rūmų salės atmosferą. 

Ekspertai teigia, jog šiam vestuvių sezonui bus būdingos švarios erdvės, didžiausią dėmesį sutelkiant į dekorą ir aksesuarus. Gėlių motyvai bus itin populiarūs, panaudojant juos pačiose netikėčiausiose vietose. Vazoniniai augalai papuoš ceremonijos vietą ir vaišių stalus. Nuotaikingų ryškių gyvų ar dirbtinių gėlių bei žvakių kompozicijos taps šių metų populiariausiu pasirinkimu. Galima įsigyti įvairiausių kabančių dekoracijų, kurios suteiks erdvei žaismingumo, be to, puikiai atrodys nuotraukose. Kabančios dekoracijos leidžia išlaikyti švarų ir minimalistinį stilių, o jas pasigaminti galite iš paprasčiausių kabančių vazonų, kuriuos tiesiog pripildykite jaunųjų mėgstamais augalais. Dar vienas tokių dekoracijų privalumas – sutaupysite nemažai vietos ant stalų – klausimas, kurį būtinai turite apsvarstyti jeigu pasirinkote dideles lėkštes patiekalams.

Nepamirškite skoningų akcentų, arba dekoravimo elementų

Jeigu jau nuspręsta, koks turi būti bendras vestuvių patalpos vaizdas, laikas galvoti apie jos puošybą.  Nors patariame nepersistengti su dekoravimo elementais, būdami interjere, jei jų ne per daug, jie taps skoningu akcentu, išsiskiriančiu tarp dešimt vienodai padengtų stalų. Pavyzdžiui, ant kiekvieno stalo galima padėti nedidelius gėlių vazonus, kurie būtų vienodo dizaino, tačiau skirtingų spalvų arba dydžių. Taip pat gerai atrodo įvairaus stiliaus šviestuvai, derinami su lempučių girliandomis ir žibintais.  Taip pat nepamirškite apie, atrodytų, smulkmenas – prie svečių knygos padėtą dekoratyvinę lentą su raidėmis arba skelbimų lentą, kurioje su skalbinių segtukais būtų pritvirtintos poros nuotraukos. 

Ryškiausius dekoravimo elementus numatykite  fotografavimosi kampeliui įrengti. Čia galima kūrybiškai panaudoti įvairias spalvas, pavyzdžiui, tekstilės – dekoratyvines pagalvėles, pledus, gėlių vazonus ir kt. Tegul svečiai susikurs unikalius derinius su savo nuotraukoms. Taip pat galima padėti pora pufų ir sulankstomų kėdžių, prie kurių pats svečias pasirinks dekoracijas arba tekstilę.

Stiklainiai, įvairiausios dėžutės bei vazelės – neatsiejama bet kokios šventės dalis. Visi šie daiktai yra ir itin praktiški. Vazose pamerksite visas jauniesiems padovanotas gėles, na, o dėžutėse ir stiklainiuose sutalpinsite daiktus, kurių prireiks ceremonijos metu. Itin gražiai ir romantiškai atrodo į stiklainius sustatytos žvakės. Jeigu mėgstate didesnes žvakides, Jums pasitarnaus žibintai. Jie ne tik sukurs senovinę atmosferą, bet ir apsaugos, kad šventės metu nenukentėtų mažiausieji jos svečiai.
Jeigu šventė vyks lauke, neabejotinai pravers dekoratyvinės pagalvėlės ir pledai. Juk oras Lietuvoje toks nenuspėjamas! O galbūt įsigykite žavingą šviečiančią dėžutę su raidėmis - pagalvokite apie šventės frazę ar žodį, kurį žymėdami socialiniuose tinkluose ypatingomis akimirkomis galės pasidalinti visi svečiai.

Nepamirškite išskirtinių akcentų

Suplanuoti šventės vietos papuošimą yra tik viena maža viso darbo dalis. Nepamirškite, kad dar yra ir fotosesija bei daugelis kitų dalykų, kuriuos reikia apgalvoti. Pamąstykite apie kažkokius akcentus, kurie išsiskirs nuo įprastinių pietų kėdžių ar stalų. Tai galėtų būti moderni sofa, ar priešingai – senovinės kėdės, kurios pasitarnaus susodinant jaunuosius, o galbūt pravers mažutis staliukas ar lauko baldų komplektas fotografavimosi kampeliui. Jeigu rengiate teminę šventę, vasaros tema, nepamirškite pastatyti supamąją kėdę ar netgi pakabinti hamaką.

 - - - - -

Nesvarbu, kokį stilių pasirinksite, svarbiausia, kad jis atspindėtų jaunųjų asmenybes. Jeigu Jūs ar Jūsų draugai tuokiasi šią vasarą, jauki atmosfera ir papuošta šventės vieta leis visiems jaustis laukiamais, tad visi galės mėgautis vestuvėmis.
Mes labai džiaugsimės jeigu pasidalinsite, kaip šventės vietą dekoravote Jūs su mūsų parduotuvėse įsigytomis prekėmis. Žymėkite nuotraukas socialiniuose tinkluose grotelėmis #jyskvestuves!